Новини світу. 29 червня. Один з найбільших банків США – Bank of America Corp. (BofA), – досяг домовленості про позасудове врегулювання спору з інвесторами, яким він напередодні кризи продавав фінансові інструменти, пов’язані з іпотекою.

Bank of America
Bank of America виплатить найбільшу суму компенсацій в історії США

BofA погодився повернути збитки за цими паперами на суму $8,5 млрд, що стане найбільшою компенсацією, яку коли-небудь виплачували банки в США. Вона також перевищить прибуток банку за минулі три роки.

Операцію ще має схвалити рада директорів Bank of America. Виплата компенсацій також “зажене” банк у неймовірні збитки – за підсумками II кварталу 2011р. вони очікуються на рівні $8,6-9,1 млрд після прибутку в $2 млрд за I квартал.

При цьому виплата покриє лише частину претензій 22-ох інвесторів. Витрати BofA за іншими вимогами можуть скласти від $2,5 млрд до $5,5 млрд.

Суть претензій до Bank of America полягає в тому, що підконтрольна йому Countrywide Financial Corp. продавала інвесторам іпотечні облігації за неякісними позиками і обслуговувала їх неналежним чином. У підсумку з початком іпотечної кризи цінні папери почали стрімко знецінюватися.

Серед постраждалих опинилися такі великі компанії, як інвестиційна компанія BlackRock Inc., “страховик” MetLife, а також державне іпотечне агентство Freddie Mac.

Bank of America – найбільший банк в Сполучених Штатах Америки. Посідає перше місце за розміром активів ($2,26 трлн на кінець 2010р.) та розміром депозитів ($930 млрд, більше 10% від усіх вкладів у країні). У США банк обслуговує близько 57 млн ​​клієнтів. Крім того, Bank of America має в своєму розпорядженні мережу дочірніх банків і підрозділів у понад 40 країнах світу.

Основним профілем банку є інвестиційно-банківська діяльність, робота на фондових ринках, регулювання грошових операцій на світовому ринку, гра на товарній і валютній біржах. Крім того, банк займається фінансовими консультаціями юридичних осіб, інвесторів, фінансових інститутів і державних організацій по всьому світу.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.