Новини світу. 22 червня. Нідерландська авіакомпанія KLM збирається використовувати кулінарний жир, що залишився після приготування страв, як біопаливо.

Літаки KLM літатимуть на харчовому жирі з вересня

Заправляти переробленим жиром будуть лайнери, які курсують до Франції та назад.

Починаючи з вересня, KLM організує більше 200 рейсів між Парижем і Амстердамом з використанням біопалива. У своїй заяві керуючий директор компанії підкреслив, що ніяких технологічних змін авіапарк не зазнає.

Сьогодні на повітряне сполучення припадає близько 3% світових викидів парникових газів, але частка авіації стрімко зростає. Євросоюз оголосив про те, що всі авіалінії в 2012 році на рейсах до Європи повинні будуть скоротити обсяг викидів на 3% – щоб ЄС зміг вкластися в нову сітку обмежень.

У листопаді 2009 року Boeing747, що знаходиться в спільному користуванні KLM і Air France, заправили сумішшю біопалива і звичайного авіаційного гасу. 90-хвилинний політ пройшов успішно.

На борту лайнера перебувало 40 осіб, включаючи міністра економіки Нідерландів. На суміші з авіаційного гасу і біопалива в пропорції 50:50 працював один з чотирьох двигунів літака.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.