Новини політики. 3 червня. Політолог Вадим Карасьов припускає, що главу Нацбанку України Сергія Арбузова готують на пост прем’єр-міністра України.

Сергій Арбузов
Арбузов може стати новим прем'єром

Так він прокоментував вчорашній лист глави НБУ до Азарова і відеозвернення Арбузова. Карасьов припустив кілька причин звернення Арбузова до Азарова.

«По-перше, йде одиночний, але досить потужний артобстріл прем’єр-міністра з боку чільних представників оточення Президента. Василь Джарти тиждень тому зробив перший постріл, тепер Арбузов.

Це нагадує продуману операцію з відставки Миколи Яновича Азарова. Не обов’язково найближчим часом, але не виключено, що до кінця літа або початку осені відставка може статися», – сказав політолог.

«По-друге, треба враховувати нинішній неформальний статус глави НБУ. Сергій Арбузов – людина з найближчого оточення Президента. Я б навіть не порівнював відносини «Арбузов-Янукович» з «Стельмах-Ющенко». Нацбанк при попередньому політичному режимі мав більшу незалежністю від Кабінету Міністрів.

Але і Кабмін був більш незалежним від Нацбанку та Адміністрації Президента. Не виключено, що між Кабміном і Нацбанком йде боротьба за домінування у сфері монетарної влади. Оскільки уряд є розпорядником бюджету, а Нацбанк – контролює монетарну систему і комерційні банки», – пише Карасьов.

Він зазначив, що ситуація з бюджетом і валютно-фінансовою системою України стає все більш проблематичною і восени можуть виникнути умови для девальвації гривні. «Питання – хто буде відповідати за девальвацію? Після девальвації кінця 2008 року ще один такий крок буде визнанням серйозних структурних проблем української економіки і всієї фінансової системи.

Тоді Кабмін може спробувати скинути відповідальність на Нацбанк, оскільки саме там контролюють валютний курс. А Національний банк зараз йде на випередження, не бажаючи бути відповідальним за ситуацію з валютним курсом», – вважає політолог.

«Ще один варіант пояснень вчорашніх подій – Сергія Арбузова можуть готувати на пост прем’єр-міністра. Це цілком можливо, адже він фінансист, не належить ні до одного з старих кланів: фірташівських, ахметовських і клюєвських.

Арбузов чистий представник «сім’ї Президента», він не заангажований клановими інтересами, а безпосередньо замикається на Президентові. У нього немає політичних амбіцій і рейтингу, він практично нікому не відомий і молодий. Такий собі «донецький Кириєнко», якщо звернутися до російського досвіду», – сказав Карасьов.

На його думку, «на прем’єрському посту потрібен якраз більш молодий і просунутий фінансист, який зміг би працювати і з МВФ, а не тільки виконувати електоральні показники Партії регіонів».

«Прем’єр-міністром сьогодні має бути не стільки управлінець із досвідом примусу до покори підприємців, бізнесменів і всіляких червоних директорів, а фінансист, що вміє працювати з монетарними потоками. Арбузов під всі ці характеристики міг би ідеально підійти. Він може бути непоганою кандидатурою на посаду прем’єра», – вважає Карасьов.

Джерело Главком

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.