Новини України. 2 червня. У Національному банку покладають на уряд Миколи Азарова провину за зрив співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Микола Азаров
Азаров зриває співпрацю з МВФ - НБУ

Про це йдеться в листі голови Нацбанку Сергія Арбузова до прем’єр-міністра Миколи Азарова.

Арбузов відзначив “зниження довіри до економічної політики уряду” через “нереалістичні параметри інфляції”.

“За оцінками міжнародних та вітчизняних експертів, досягнення урядового прогнозу інфляції (8,9%) є малоймовірним”, – йдеться в листі.

“На жаль, ці негативні тенденції, окрім іншого, зумовлені публічними заявами керівництва уряду, які суперечать цілям програми, що підтримується МВФ (зокрема, стосовно цін та тарифів тощо)”, – констатує голова НБУ.

У Нацбанку, зокрема, підрахували, що невиконання умов Меморандуму з МВФ призведе до ненадходження коштів лише у 2011 році в обсязі майже 7,7 млрд. дол. США від міжнародних фінансових організацій (від МВФ – 6,2 млрд., Світового банку – 0,85 млрд., Єврокомісії – 0,6 млрд.).

Також, за словами Арбузова, з високою імовірністю погіршиться суверенний рейтинг України; зросте вартість зовнішніх запозичень; скоротяться надходження прямих іноземних інвестицій та боргових ресурсів до банків і реального сектора; підвищиться попит на готівкову валюту.

“За нашими оцінками, обсяг загальних втрат фінансових ресурсів до кінця 2011 року може скласти близько 9 млрд. дол. США. В умовах збереження дефіциту поточного рахунку це може призвести до суттєвого скорочення міжнародних резервів”, – прогнозує голова НБУ.

Він також зазначив, що інфляційні процеси будуть посилюватися у випадку непоновлення співпраці з МВФ – тому Нацбанк буде змушений проводити жорсткішу монетарну політику.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.