Новини світу. 6 червня. Надію на лікування від раку шкіри і грудей дають препарати, розроблені американськими вченими.

лікарня-препарати-ліки
Американські вчені розробили препарати, які дають надію на життя

Про них оголосили в неділю на щорічному з’їзді Американського товариства клінічної онкології, що проходить в Чикаго. Як повідомляється, найбільшу увагу лікарів привернув препарат “вермурафеніб” (Vermurafenib), який впливає на генетичну мутацію в клітці. Саме генна мутація є приблизно в половині випадків причиною захворювання на меланому. У США від неї щороку вмирають близько 9 тис осіб.

За словами керівника проекту доктора Пола Чепмена з Центру ракових досліджень імені Слоуна Кеттерінга в Нью-Йорку, в випробуванні нового препарату взяли участь 675 хворих у різних країнах, у яких була виявлена ​​неоперабельна меланома в прогресуючій стадії з генною мутацією.

При цьому дослідники порівнювали вермурафеніб з декарбазіном, іншим препаратом, який використовують в хіміотерапії при лікуванні раку шкіри. З тих хворих, яким двічі на день давали таблетки вермурафеніба, через півроку живими залишилися 84 %. Чепмен вважає цей результат “вражаючим і вкрай важливим статистично”.

За словами лікарів, новий препарат може бути схвалений Федеральним управлінням з лікарських препаратів США і з’явиться на ринку вже через півроку. Дослідження фінансувалося компанією Bristol-Myers Squib, де працюють багато хто з творців вермурафеніба.

Інший оприлюднений в неділю в Чикаго антираковий препарат називається “єрвой” (Yеrvoy). Він стимулює імунну систему організму на боротьбу з метастатичною меланомою і вже схвалений федеральними органами. Застосування цього препарату дозволило на третину збільшити життя хворих на цей різновидо меланоми.

Третій препарат під назвою “аромазин” (Aromasin) вдвічі зменшує ризик захворювання на рак грудей і дає менше побічних ефектів у порівнянні з іншими вже схваленими препаратами. Вміщені в ньому інгібітори ферменту ароматази блокують утворення естрогену – гормону, який сприяє зростанню пухлин молочної залози.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.