Новини світу. 16 червня. Міжнародна терористична організація “Аль-Каїда” призначила своїм новим лідером Аймана аз-Завахірі.

Айман аз-Завахірі
Айман аз-Завахірі - новий лідер Аль-Каїди

Раніше більшість експертів заявляли, що саме аз-Завахірі, який вважався “людиною номер два” в “Аль-Каїді”, стане наступником бен Ладена. Проте тимчасово обов’язки керівника оперативного штабу “Аль-Каїди” після того, як був ліквідований Усама бен Ладен, виконував єгиптянин Сейф аль-Адль.

За даними деяких близькосхідних ЗМІ, аз-Завахірі зіткнувся з опозицією деяких лідерів організації, котрі хочуть, щоб керівництво перейшло в руки представника молодого покоління. Лікар за фахом, аз-Завахірі є засновником організації “Єгипетський ісламський джихад”. Вашингтон звинувачує його у вбивстві громадян США за межами країни, змові з метою вбивства громадян США, нападах на державні установи США, які призвели до загибелі людей.

Він знаходиться в розшуку з 7 серпня 1998 року у зв’язку з причетністю до вибухів посольств США в Дар-ес-Саламі (Танзанія) і Найробі (Кенія), в результаті яких загинули більше 200 осіб. За інформацію, яка дозволить затримати аз-Завахірі, ФБР обіцяє нагороду в розмірі до 25 мільйонів доларів.

Джерело РИА Новости

Новинка від NewsMarket: Facebook випустить мобільний фотододаток

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.