Новини України. 19 червня. 22 червня, у день початку Другої світової війни, громадські організації Львівщини вийдуть на вулиці для вшанування жертв війни та недопущення масових провокацій.

Націоналісти знову відстоюватимуть честь Львова 22 червня

Таке рішення було прийнято на Форумі громадських організацій, що відбувся в п’ятницю, 17 червня, у Львові.

В роботі форуму взяли участь представники Всеукраїнського товариства «Просвіта», Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих, Всеукраїнська організація Союзу українок, Братство вояків ОУН-УПА та інших громадських організацій національно-демократичного спрямування.

Голова ВТ Політв’язнів та репресованих Петро Франко у своєму виступі відзначив, що для того, аби 22 червня не допустити повторення провокацій у Львові, які мали місце 9 травня, потрібно об’єднати зусилля усіх політичних сил та громадськості Львівщини.

«Вистачить валити Україну своїми сварками та окремими амбіціями. Ми повинні разом, усі вийти та відстояти історичну правду про те, що 22 червня для усіх українців – це страшна дата», – закликав Петро Франко. Громадський діяч також висловив обурення діями місцевої влади та правоохоронних органів, які до сьогодні не відкрили для загального доступу підвали катівні НКВС у колишній тюрмі на Лонцького.

«Вони (місцева влада, – ред) нам говорять, що там потрібно провести ремонти, і тому не пускають нас. Але саме там відбували покарання дуже багато з тих, хто присутні сьогодні у залі. Тому ми вимагаємо відкрити підвали «на Лонцького» для гідного вшанування усіх, хто там загинув», – наголосив Петро Франко.

Під час форуму було погоджено загальну програму дій громадських організацій на 22 червня. Так, в цей день о 10 годині ранку біля пам’ятника жертвам комуністичних злочинів на площі Шашкевича хвилиною мовчання розпочнеться екуменічний молебень за жертвами війни. Після цього відбудеться покладання вінків до усіх місць, пов’язаних з масовими вбивствами жертв нацистського та комуністичного режимів у Львові.

Того ж дня, о 19 годині громадськість Львівщини збереться на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку у Львов для проведення траурного віча-реквієму за жертвами масових розстрілів у Львові.

Також, громадські організації звернулись з проханням до усіх львів’ян 22 червня о 22 годині виставити в кожному вікні свічку пам’яті за жертвами тоталітарних режимів.

Під час форуму було прийняте звернення до Президента України з вимогою припинити антиукраїнську політику та сформувати новий, проукраїнський уряд.

Окрім цього, громадські організації Львівщини звернулись до усіх політичних партій національно-демократичного спектру з вимогою негайно об’єднатись для боротьби з антиукраїнськими силами.

Джерело ЗІК

Цікаве від Newsmarket: Влада хоче заселити Одещину неграми та азіатами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.