Новини науки. 31 травня. Учені з Швеції довели, що зріст людини впливає на те, як вона сприймає предмети, що навколо.

Зріст змінює світобачення

Так, більш високі люди недооцінюють розмір інших об’єктів і відстані, а нижчі – переоцінюють. У ході експериментів дослідники з Інституту Каролінська за допомогою симуляторів змушували волонтерів вірити в те, що вони не перевершували за розмірами ляльку Барбі, або ж були чотириметровими гігантами.

У результаті, ті, хто вважав себе маленькими, переоцінювали розміри реальних предметів і відстань до них. Ті ж, хто вважав себе велетнями, вважали, що об’єкти були набагато меншими, а відстань до них – ближчою. Спотворене сприйняття простору оцінювалося, коли учасників просили оцінити розмір предметів, а потім, закривши очі, переступити через них.

«Малюки сприймають світ величезним, і навпаки. Навіть, незважаючи на те, що ми знаємо, наскільки великі інші люди, ілюзія змушує нас вважати їх гігантами. Це дуже і дуже дивне відчуття», – розповідають дослідники.

Вони вважають, що завдяки їхній роботі, можливо буде створити програми, що дозволяють поміщати людину в штучне тіло. У теорії, така людина, що вважає себе мікроскопічним роботом, могла би проводити операції всередині людського тіла, а гігантський робот – усувати наслідки аварії на електростанції.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.