Новини здоров’я. 31 травня. Житній хліб, жирна риба і лісові ягоди, зокрема чорниця, є суперпродуктами, що допомагають запобігати діабету другого типу та серцево-судинним захворюванням.

житній хліб
Житній хліб корисний для здоров'я

До такого висновку прийшли фахівці Університету Східної Фінляндії. “Ці продукти – суперїжа в повному сенсі цього слова, – розповіла журналістам співробітник університету Марія Ланкін.

“Підстави так стверджувати вчені з Куопіо отримали в результаті дослідження, в якому впродовж 8-12 тижнів брали участь люди, схильні до ризику діабету і серцево- судинних захворювань”, передає ИТАР-ТАСС

Дві контрольні групи, які брали участь у дослідженні, дотримувалися різних дієт: в одній – було збільшено споживання житнього хліба, риби та ягід, в інший, навпаки, люди заміняли чорний хліб білим. В результаті у тих, хто споживав білий хліб, виявили збільшення концентрації ліпідів у крові, тоді як у тих, хто споживали жирну рибу, концентрація ліпідів була нижчою і зменшився метаболізм глюкози та інсуліну, що знижує ризик захворювання на діабет.

Крім того, фінські дослідники прийшли до висновку, що цільнозерновий житній хліб, багатий харчовими волокнами, є хорошим інструментом оптимізації ваги, оскільки волокна, які містяться в ньому, дозволяють регулювати відчуття насичення і стимулюють метаболічні процеси в організмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.