Новини світу. 27 травня. Вчені з гамбурзького Інституту гігієни ідентифікували джерело масових отруєнь на півночі Німеччини. За висновками аналізів збудником стали іспанські огірки.

овочі
Іспанські овочі отруїли німців

Бактерію Escherіchіa colі (EHEC) було виявлено в трьох різновидах іспанських огірків, повідомили у четвер в Гамбурзькому інституті медицини.

“Але джерелом інфекції можуть бути й інші продукти харчування”, – заявили в гамбурзькому міському відділі охорони здоров’я, передає “Німецька хвиля”.

Зокрема, до “підозрілого кола” відносять також зелений салат та помідори. Заява про ідентифікацію збудника пролунала після того, як Німецька асоціація фермерів припустила, що продукти, вирощені саме в Німеччині, не могли стати причиною масових отруєнь.

Повідомляється, що три види іспанських огірків ідентифікували як головний збудник цього вірусу. Один з них був біо-видом огірків. Проби були взято з великого овочевого ринку у Гамбурзі.

Зазначається, що німецькі огірки ще не достатньо дозріли так, як іспанські. Крім того, в Німеччині не використовують гною для удобрювання овочів, через який шкідлива бактерія може потрапити в плід.

Співробітники Інституту Роберта Коха у Берліні зазначають, що отруєння бактерією виникає внаслідок вживання в їжу сирих або недостатньо помитих овочів, які і стали причиною кишкової інфекції. За словами лікарів, бактерія Escherіchіa colі зазвичай вражає дітей, тому цей спалах хвороби серед дорослих і жінок є зовсім нетиповим. Станом на четвер від ураження нею померли три жінки, захворіло 214 людей, тоді як “нормою” вважається 60-70 випадків отруєння на рік.

Точну кількість потерпілих визначити важко, тому що деякі отруєння могла викликати інша кишкова інфекція. Симптомами отруєння є шлункові кольки, проніс, у важких випадках – внутрішня кровотеча, анемія та збій у роботі нирок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.