Новини України. 26 травня. П’ять вузів підписали договір про розміщення футбольних вболівальників.

гуртожиток
Львівські гуртожитки будуть відповідати пристойним хостелам

Львівські вузи взяли на себе зобов’язання на належному рівні прийняти в гуртожитках футбольних фанатів, які приїдуть в червні майбутнього року до Львова на ігри чемпіонату. Усього місто обіцяло надати у таких «хостелах» 5 тисяч 600 місць.

Ще три роки тому головне управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації склало список львівських вузів та училищ, які змогли б прийняти футбольних фанатів в 2012 році. Керівництво навчальних закладів було зацікавлене потрапити до держпрограми з підготовки до чемпіонату, так як сподівалося за державний рахунок відремонтувати свої гуртожитки. Але, як виявилося, держава не збиралася виділяти на це гроші. Кімнати для фанатів повинні бути на вищому рівні без бюджетної підтримки.

“Виставляючи умови для гуртожитків, ми вказали, що в кімнаті має жити по два-три людини, повинні бути ліжка, тумбочки і стільці (по одному на кожного мешканця), стіл і шафа, на поверсі повинні бути душові кабінки та туалети (не менш 4-6 штук), в корпусі повинна бути велика кімната, де у мешканців буде доступ до Інтернету та телевізор. Також з особливих умов – ліжко не має бути з сіткою, – повідомив керівник агентства з розміщення вболівальників Андрій Ставенко.

Всі ці умови вузи повинні забезпечити за свій рахунок. Втім, більшість вузів чекали, поки їм надішлють гроші, і тільки тоді вони почнуть робити ремонти. У Львівському вищому профучилищі ресторанного сервісу і туризму на бюджетні кошти не розраховували, а потихеньку самі ремонтували.

“За свої гроші ми виготовили проектну і технічну документацію. Ми вже відремонтували 3 і 9 поверхи, частково – четвертий. У нормальному стані ще п’ятий і шостий. Для всього іншого нам потрібно ще шість з половиною мільйонів гривень, – повідомила директор училища Ганна Балущак.

За її словами, в училищі мало не кожен квартал приїжджала комісії з Міністерства освіти і з Нацагенства з «Євро-2012». І два рази на місяць керівництво подавало інформацію про ступінь підготовки і ремонт.

Умови в гуртожитку близькі до готельних. У кожній кімнаті м’які дивани, красиві столи і шафи, є розетки для Інтернету і телевізора, в блоці – душова кабінка з бойлером і туалетна кабінка. Окремо на поверсі також є душові кабінки та туалети, в кімнаті прийому їжі – холодильник і мікрохвильова піч. Також є окремий хол з диванами і телевізором.

“Кімнати у нас різні. В одних робили ремонт тільки недавно, в інших – років вісім тому. Проживання буде коштувати від 5 до 10 євро за ліжко-місце на добу”, – каже заступник директора Світлана Терешко. Цей гуртожиток хороший і тим, що з його вікон видно стадіон. І дістатися до нього можна пішки за півгодини.

У вищезгаданому гуртожитку поселять 240 осіб одночасно. Крім того, при училищі є готель, в якому живуть приїжджі, і який училище використовує як навчально-виробничу базу. Тут для фанатів виділять ще 130 місць.

На початку серпня на сайті УЄФА з’явиться сторінка, де розмістять інформацію та фотографії майбутнього житла уболівальників. А до 1 січня ці гуртожитки повинні бути готові на 90 відсотків. Якщо до цього часу гуртожитки не будуть готові, то їх викреслять зі списку місць для проживання гостей чемпіонату.

У Національному університеті «Львівська політехніка» для фанатів віддадуть гуртожитки № 10, 11 і 8. У них в загальній складності є 3 тисячі місць.

“Це найкращі наші гуртожитки. Ми в них проводили ремонти, замінили всю каналізаційну, водопровідну системи і електропроводку. Є тут і Інтернет. Що стосується меблів, то є і нові, а є ще старі ліжка, на металевих пружинах. Але їх ми міняємо потрохи, – повідомив заступник директора студмістечка «Львівської політехніки» Ігор Якубовський.

За його словами, навчальний рік у вузі повинен закінчитися 25 травня майбутнього року (початися – 22 серпня). Після чого студентів з гуртожитку виселять, проведуть санітарно-косметичний ремонт, після чого зможуть приймати фанатів. Скільки буде коштувати ліжко-місце, на сьогодні у вузі ще не знають.

На сьогодні вже підписані договори з такими навчальними закладами: Львівське вище училище ресторанного бізнесу та туризму; НУ «Львівська політехніка»; Львівська комерційна академія; Львівський аграрний університет; Львівське училище фізичної культури і спорту.

Джерело Комсомольская правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.