Новини світу. 11 травня. Австралійська організація Sydney Peace Foundation вручила засновнику сайту WikiLeaks Джуліану Ассанжу золоту медаль за “виняткову хоробрість у захисті прав людей”.

Джуліан Ассанж
Скандального Ассанжа нагородили медаллю за хоробрість

Свій вибір організація пояснила тим, що Ассанжу вдалося “кинути виклик століттями засекреченій роботі урядів” і підштовхнути влади держав світу до більш прозорої діяльності. Створивши передумови для формування нової журналістики, Ассанж, як вирішили австралійські експерти, захистив право громадян на інформацію.

Щорічно Sidney Peace Foundation вручає премію миру, а золота медаль раніше присуджувалася лише тричі в історії: її отримували Далай-лама, Нельсон Мандела і лідер японських буддистів Дайсаку Ікеда. Про присудження цієї нагороди засновнику WikiLeaks стало відомо в лютому 2011 року.

Нагорода була вручена Джуліану Ассанжу в Лондоні. У Швеції його підозрюють у сексуальних домаганнях, і британський суд ухвалив рішення про екстрадицію австралійця в цю країну, але воно не може бути реалізоване до розгляду судом скарги захисту. Сам Ассанж пов’язує кримінальне переслідування з діяльністю WikiLeaks.

Сайт WikiLeaks спеціалізується на публікації витоків інформації. На ньому були опубліковані документи про військові кампанії сил НАТО в Афганістані та Іраку, а також архів листування американських дипломатів, в тому числі донесень на США.

Джерело Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.