Новини України. 12 травня. У минулому році жертвами тортур у міліції та місцях позбавлення волі стали близько 800 тисяч осіб (у 2009-му – близько 600 тисяч).

тюрма, смерть
В стінах МВС часто помирають люди

Тільки в органах внутрішніх справ у минулому році помер 51 затриманий, а з початку нинішнього – вже 20. Про це заявив координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

“Мова не про поодинокі випадки, а про системні явища, на які вказує Генпрокуратура і які визнав навіть головний міліціонер Анатолій Могильов“, – каже Діденко, пише Сегодня.

Дружина ректора Криворізького гостехуніверсітета Анатолія Темченка, затриманого 19 місяців тому за фактом замаху на хабар, розповіла, що чоловік, півтора року перебуває в СІЗО, ризикує просто не дожити до вироку:

“Йому майже 70 років, у нього 15 захворювань, у тому числі серцево-судинні, цукровий діабет, але йому не надають допомогу, навіть платну, і це може закінчитися інфарктом”.

Мати засудженого киянина Сергія Зоя Карпіленко повідала про те, як порушувалися права сина, підозрюваного в крадіжці телефону.

“Його не тільки засудили до 6 років позбавлення волі, але відбили селезінку, він потрапив до реанімації і фактично стала інвалідом, – говорить вона. – Хто за це відповість? “.

Представники Госпенітенціарной служби, ГПУ та МОЗ на круглий стіл не прийшли.

“Керівництво прийняло рішення від нас нікого не направляти, – відповіли в тюремному відомстві. – ГПУ і омбудсмен регулярно перевіряють наші установи, вказують на недоліки, і ми їх усуваємо, а скаржаться ті, хто самі не без гріха”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.