Новини світу. 11 травня. Європейський союз планує відкрити офіційне представництво в лівійському місті Бенгазі, яке контролюють повстанці.

Ліівя - повстанці
Повстанці контролюють Бенгазі

За словами верховного представника у закордонних справах Кетрін Ештон, Євросоюз буде сприяти роботі повстанської ради в регіоні.

«Я маю намір відкрити представництво в Бенгазі, так щоб ми могли забезпечити людям подальшу підтримку, яку ми разом обговорювали, – заявила Ештон на засіданні Європарламенту в Страсбурзі, – щоб підтримати громадянське суспільство, щоб підтримати тимчасовий уряд».

Ештон додала, що Євросоюз сприятиме розвитку інститутів і реформ у сфері безпеки. «Ми хочемо допомогти з освітою, охороною здоров’я, з захистом кордонів», – сказала вона. Від імені Євросоюзу Ештон знову звернулася до лівійського лідера Муаммара Каддафі з вимогою піти.

Минулого тижня відмовитися від співпраці з представниками режиму Каддафі закликала держсекретар США Хілларі Клінтон. Держсекретар рекомендувала країнам направити своїх представників до міста Бенгазі, який вважається оплотом лівійської опозиції. А наступного дня після рекомендації Клінтон Франція вислала назад 14 лівійських дипломатів, лояльних до Каддафі.

Джерело Газета.Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.