Новини України. 13 травня. Європейський Союз виділив 1,26 млн. євро з метою надання допомоги українським ветеринарним службам.

екологічно чисті продукти
ЄС виділив Україні кошти на покращення безпеки продуктів

Про це повідомили в Держветслужбі України.

“Сьогодні харчові продукти тваринного походження стали більш безпечними, ніж два роки тому, коли фінансований ЄС проект “Твіннінг” почав свою діяльність з поліпшення системи безпеки і контролю над харчовими продуктами на Україну”, – зазначається в повідомленні.

Починаючи з 2009 року Державний комітет ветеринарної медицини України (ДКВМУ) та Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) плідно співпрацюють з експертами з Данії, Нідерландів та Латвії в напрямку підвищення рівня безпеки харчових продуктів, і, зокрема, зменшення ризиків, пов’язаних з використанням ветеринарних медичних препаратів.

Протягом діяльності проекту більше 240 представників ДКВМУ, ДНДІЛДВСЕ та відповідних регіональних інститутів взяли участь у 11 навчальних семінарах, проведених експертами ЄС. Було розроблено 5 тематичних базових довідників і підручників. 43 ключові представники української сторони взяли участь у 9-ти навчальних візитах до європейських партнерів (Данії, Нідерландів, Латвії).

“Проект покращив можливості для початку експорту до ЄС та інших країн і, безсумнівно, сприяв підвищенню рівня безпеки харчових продуктів”, – повідомив керівник проекту з боку Данії д-р Торстен Берг.

“Tвіннінг” є інструментом співпраці з ЄС з інституційного розвитку для країн, на які поширюється допомога в рамках Європейського інструменту сусідства та партнерства (ЄІСП). Безпека харчових продуктів займає пріоритетне місце у переговорному процесі щодо підписання угоди між Україною та ЄС про зону вільної торгівлі.

За матеріалами Новий регіон

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.