Новини світу. 1 травня. У силу вступила заборона на продаж по всій території Європейського Союзу численних лікарських трав і інших засобів гербальної медицини.

аптека
Аптекам заборонили продавати трави

Відтепер продаватися у спеціалізованих магазинах та аптеках можуть лише трави і екстракти, що пройшли експертизу і використовувалися впродовж останніх 30 років у країнах ЄС.

Заборона введена директивою Єврокомісії. Вона готувалася і обговорювалася протягом останніх семи років.

Згідно з новими нормами, аптеки, які торгують лікарськими травами, повинні отримати спеціальні ліцензії, вартість яких сягає 200 тисяч доларів. Одночасно введено жорсткі умови перевірки збору, виробництва, зберігання і роздрібного продажу трав’яних препаратів.

Одне з положень директиви свідчить, що лікарський засіб на травах може продаватися лише за наявності спеціального дозволу, а також якщо він перебував у продажу в ЄС останні 30 років. Втім, реалізація таких препаратів можлива і в тому випадку, якщо вони 15 років продавалися на території Євросоюзу і ще 15 років в інших країнах.

Нова директива дозволить контролювати ліки, які йдуть потужним потоком в ЄС з азіатських країн, в першу чергу з Китаю та Індії, і які  зроблені на основі трав і рослин.

При цьому дані кошти не завжди мають необхідні супровідні документи, що підтверджують їх справжність чи ефективність. У результаті введення нової директиви Єврокомісії з ринку ЄС пропадуть сотні препаратів, зроблених з трав. Власники численних аптек і центрів нетрадиційної медицини опиняться на межі банкрутства.

Джерело Вести.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.