Новини культури. 24 травня. Скандал за участю знаменитого данського режисера Ларса фон Трієра на Каннському кінофестивалі викликав величезний суспільний резонанс в Старому Світі і в США.

Євреї травлять Ларса фон Трієра за його особисту думку

Нагадаємо, на прес-конференції 18 травня в Каннах фон Трієр повідомив, що розуміє Адольфа Гітлера і оголосив себе нацистом, проте також він заявив, що любить євреїв.

Президент Європейського єврейського конгресу Моше Кантор різко засудив висловлювання фон Трієра, зауваживши:

«Це ще одне нагадування про те, з яким комфортом антисеміти висловлюють свої переконання на публіці». «В останній рік ми бачили чимало прикладів« респектабельного антисемітизму» в Європі, – додав глава ЕЕК. – Такі расистські тиради не повинні проходити безкарно, інакше явище буде розвиватися».

На думку Кантора, вкрай важливо, щоб європейські лідери підвели риску і на законній підставі заборонили ксенофобські випади, тому що євреї стають модною мішенню для представників наукових, політичних кіл та сфери шоу-бізнесу. Як індустрія моди зробила Джона Гальяно ізгоєм, так і кіноіндустрія повинна вчинити з фон Трієром.

Важко сказати, як буде далі, але з фестивалю в Каннах фон Трієра вже вигнали. До цих пір він вважався улюбленцем Канн, а в 2000 році навіть отримав головний приз цього кіноогляду – Золоту пальмову гілку – зі стрічкою «Танцююча в темряві».

Останній фільм фон Трієра, «Меланхолія», залишився в конкурсній програмі нинішнього фестивалю на Лазурному березі, але можна з упевненістю сказати, що нагороди датчанину вже не світять.

Джерело ПН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.