Новини України. 21 травня. Безпосереднім приводом відставки Ємця стала боротьба за контроль фармринку.

Ємця усунули, бо він не хотів ділити контроль над фармринком

Ємця прибрали якраз напередодні проведення тендерів і держзакупівель ліків та медобладнання, які міністр мав намір проводити під своїм особистим контролем.

За даними джерел ДТ, міністр не знайшов спільної мови з впливовими політиками Іриною Акімовою, Тетяною Бахтеєвою, які представляють інтереси низки фармацевтичних груп, а також зіпсував стосунки з Азаровим.

Зокрема, безпосереднім приводом для відставки джерело називає небажання І. Ємця підписувати призначення на пост глави Державної інспекції з контролю за ліками Олексія Соловйова.

Ємець показав намір поставити своїх людей в Держінспекцію і в держпідприємство «Державний експертний центр». Дві ці структури є ключовими інструментами державного контролю фармацевтичного ринку. Однак у цю сферу міністра не допустили — цілком ймовірно, що обгрунтовано. Кого саме хотів призначити в ці структури міністр, невідомо: Ємець на зв’язок не виходить.

Безперечно одне, відставка Ємця показує, що фармакологічний ринок живе за своїми правилами та поняттями, і, щоб впливати на нього, недостатньо мати навіть міністерський статус.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.