Новини України. 21 травня. Безпосереднім приводом відставки Ємця стала боротьба за контроль фармринку.

Ємця усунули, бо він не хотів ділити контроль над фармринком

Ємця прибрали якраз напередодні проведення тендерів і держзакупівель ліків та медобладнання, які міністр мав намір проводити під своїм особистим контролем.

За даними джерел ДТ, міністр не знайшов спільної мови з впливовими політиками Іриною Акімовою, Тетяною Бахтеєвою, які представляють інтереси низки фармацевтичних груп, а також зіпсував стосунки з Азаровим.

Зокрема, безпосереднім приводом для відставки джерело називає небажання І. Ємця підписувати призначення на пост глави Державної інспекції з контролю за ліками Олексія Соловйова.

Ємець показав намір поставити своїх людей в Держінспекцію і в держпідприємство «Державний експертний центр». Дві ці структури є ключовими інструментами державного контролю фармацевтичного ринку. Однак у цю сферу міністра не допустили — цілком ймовірно, що обгрунтовано. Кого саме хотів призначити в ці структури міністр, невідомо: Ємець на зв’язок не виходить.

Безперечно одне, відставка Ємця показує, що фармакологічний ринок живе за своїми правилами та поняттями, і, щоб впливати на нього, недостатньо мати навіть міністерський статус.