Новини світу. 27 травня. Єгипет. Тисячі єгиптян збираються в п’ятницю на площі Тахрір у центрі Каїра, щоб взяти участь у черговій акції протесту, що отримала назву “друга п’ятниця гніву”.

В Єгипті знову протести

Із закликом взяти участь у демонстраціях виступили близько 40 різних партій, рухів та об’єднань, в тому числі популярне в країні “Об’єднання революційної молоді”. Організатори обіцяють виключно мирну демонстрацію.

Серед вимог демонстрантів – створення громадського органу управління країною – президентської ради, яка замінить військову раду, що перебуває при владі. Саме така рада, на їхню думку, зможе реалізувати цілі, які ставлять перед собою єгиптяни після повалення президента Хосні Мубарака.

Крім того, демонстранти мають намір вимагати скасування прийнятої військовими конституційної декларації та створення комісії з розробки нової повноцінної конституції, а також скасування військових трибуналів для цивільних осіб. Демонстранти наполягають на більш широкому обговоренні законопроектів перед їх прийняттям правлячою Вищою радою збройних сил.

У списку вимог “революційної молоді” – “прискорення судових процесів у справах ключових представників колишнього режиму”, переслідування за законом членів правлячої до революції Національно-демократичної партії. “Революційна молодь” як і раніше наполягає на “очищенні всіх державних установ, насамперед, ЗМІ та судової системи” від представників колишнього режиму.

Крім того, єгипетські активісти виступають за перегляд низки призначень на посади губернаторів єгипетських провінцій, а також на відставці неефективних, на їхню думку, членів кабінету міністрів.

Дванадцять політичних партій і рухів висловилися категорично проти нової “п’ятниці гніву”, яка, на їхню думку, “криє в собі небезпеку не тільки для досягнення цілей революції 25 січня, а й для майбутнього Єгипту в цілому”. Серед противників акції – рух “Брати-мусульман”, а також єгипетські салафіти – представники одного з найбільш радикальних течій в ісламі.

Вища рада збройних сил заявив, що армія не буде перешкоджати проведенню масових демонстрацій протесту. Щоб уникнути можливих провокацій, армійські підрозділи не будуть знаходитися на площах, де плануються акції протесту. Роль збройних сил буде полягати у забезпеченні збереження життєво важливих об’єктів в містах.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.