Новини світу. 31 травня. Прем’єр-міністр Японії Наото Кан відмовився піти у відставку.

Наото Кан
Наото Кан не хоче йти

Опозиція жорстко критикує главу уряду за ситуацію, що склалася навколо аварійної АЕС “Фукусіма“. Вже на цьому тижні до парламенту можуть внести проект резолюції про недовіру уряду.

“Я не маю наміру тікати від відповідальності”, – заявив він в одній з комісій нижньої палати. “Потрібно, перш за все, якнайшвидше подолати ядерну кризу”, – зазначив він, маючи на увазі важку ситуацію навколо аварійної АЕС “Фукусіма-1“, де тривають витоки радіації.

Очікується, що проект резолюції про недовіру уряду можуть поставити на голосування вже у середу. Опозиції не вистачає голосів для ухвалення цього документу. Проте вона розраховує на розкол всередині керівного табору. Для затвердження резолюції потрібно, щоб за неї проголосували більше 80 депутатів від Демократичної партії.

Згідно з опитуваннями, за відставку Наото Кана виступає близько 70 відсотків виборців. Вони, так само як і багато парламентаріїв, вважають, що прем’єр не продемонстрував лідерських якостей у вирішенні кризи навколо АЕС “Фукусіма-1“.

Тим часом, сьогодні компанія-оператор аварійної станції Tokyo Electric Power (TEPCO) повідомила, що у воді, яка скопилася в нижніх приміщеннях першого реактора АЕС “Фукусіма-1“, різко зріс вміст радіоактивних речовин.

Встановлено, що концентрація радіоактивних ізотопів йоду-131, цезію-137 та цезію-134 у десять тисяч разів перевищила звичайну норму для води в реакторних системах охолодження. У TEPCO також занепокоєні помітним припливом води в підвалах цього реактора і пов’язаних з ним технічних колодязях. Зараз там назбиралося 17 700 тонн небезпечної рідини, і за останню добу її рівень піднявся майже на 40 сантиметрів, передають Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.