Новини України. 9 травня. Янукович назвав День Перемоги святом, яке об’єднує всі покоління і є невичерпним джерелом патріотизму.

портрет - Віктор Янукович
Янукович привітав українців із Днем Перемоги

Янукович привітав весь український народ і насамперед ветеранів, які, за його словами, мужньо здолали вогненні фронтові дороги, чесно виконавши свій військовий та громадянський обов’язок.

«Ми завжди пам’ятатимемо про те, як довгі 1225 днів і ночей Україна була окупована фашистськими вандалами. Окупована, але не зломлена. Загарбана, але не поставлена на коліна», – йдеться у зверненні президента.

Поряд із привітанням, оприлюдненим учора напередодні свята, на сайті Президента того ж дня було оприлюднено і звернення Віктора Януковича у зв’язку з відзначенням Днів пам’яті та примирення, вшановувати які Генеральна асамблея ООН рекомендує 8 або/і 9 травня.

«Усім нам треба пам’ятати невимовно страшні цифри статистики: втрати України у Другій світовій війні оцінюються більш ніж у 10 мільйонів життів. Цей скорботний перелік і донині неповний», – йдеться, зокрема, у зверненні.

Президент також заявив у ньому, що Україна відкрита для активної співпраці на рівноправних засадах, для повномасштабної участі в нинішніх програмах забезпечення стабільності та безпеки і готова долучитися до нових міжнародних мирних ініціатив.

День Перемоги над нацистською Німеччиною святкують 9 травня в Україні і низці пострадянських країн. Більшість країн світу, які святкують перемогу над нацистською Німеччиною в Другій світовій війні або вшановують пам’ять жертв тієї війни, роблять це 8 травня.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.