Новини України. 15 травня. Янукович звернувся до українців у День пам’яті жертв політичних репресій.

Віктор Янукович
Янукович нагадав, що Україна має пам'ятати невинних жертв репресій

Україна схиляє голову перед пам’яттю мільйонів людей, що стали жертвами тоталітарного режиму у 30-40 роки минулого століття”, – відзначив Янукович.

“Сталінська репресивна машина винищувала всіх, хто намагався вільно думати, говорити, діяти, творити. Піддавалися неправедному суду, ув’язнювалися, катувалися, виселялися на чужину кращі представники суспільства. Жертвами репресій ставали інтелігенція і священики, робітники і селяни, чоловіки, жінки та діти”, – йдеться у зверненні президента.

Янукович закликав українців “згадати тих, хто був знищений каральною системою, – незалежно від їхніх поглядів, національності, віросповідання”.

“Вважаю за необхідне продовжувати пошук і встановлення імен людей, чий прах покоїться у місцях захоронень жертв політичних репресій у різних куточках України. Повсякденну турботу держави мають відчувати громадяни, які пережили часи терору”, – відзначив президент.

Він також висловив переконання, “що пам’ять про невинно убієнних не згасне ніколи, бо це потрібно не тільки близьким, рідним, це потрібно всім нам, живим”.

Пам’ять згуртовує нас, щоденно нагадує про цінність свободи та незалежності, додає нам сили та волі для зміцнення власної держави, утвердження демократії, вільного та гідного життя кожної людини”, – підсумував глава держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.