Новини політики. 29 травня. У Партії регіонів прогнозують можливі кадрові зміни в уряді. Зокрема, після міністра охорони здоров’я Іллі Ємця наступними у відставку можуть піти Дмитро Табачник, Сергій Тігіпко та Михайло Єжель.

Віктор Янукович
Янукович незадоволений міністрами

«У політиці можливо все, в українській політиці тим більше, особливо в контексті недосконалості реформ і тієї критики, яку висловив президент на адресу уряду», – ділиться припущеннями регіонал Василь Горбаль.

За словами джерела, близького до Януковича, глава держави готує ще одну-дві гучні кадрові зміни. Хто саме покине стіни Кабміну, він визначатиме, виходячи з політичної кон’юнктури, що складатиметься на момент оголошення ним рішень про звільнення.

Одним із перших кандидатів на виліт є міністр освіти і науки Дмитро Табачник, якому останнім часом дістається від президента. Зокрема, він уже висловив своє незадоволення законопроектом про вищу освіту та закриттям шкіл по всій Україні. Показово, що саме зараз претензії до Табачника з’явилися і в прокуратури.

Так, за інформацією заступника генпрокурора Віктора Занфірова, у 2010 році держзамовлення з видання підручників та навчальних посібників не виконано в кількості 171 тис. примірників. При цьому сформоване воно неналежним чином без урахувань пропозицій освітніх закладів.

Приміром, букварів російською мовою надрукували на 65 тис. примірників більше, ніж потрібно. Натомість українською мовою – на 83,4% менше. Останньою краплею, що змусить президента шукати заміну міністрові освіти, може стати провал цьогорічних випускної та вступної кампаній, який прогнозують експерти.

У чорному списку опинився і головний фінансист Федір Ярошенко, якому Янукович красномовно натякнув на звільнення, попередивши, що «вже підняв над ним сокиру». Ярошенка вважають людиною, близькою до прем’єра Азарова. Тому його відставка, на думку експертів, означатиме, що невдовзі захитається й крісло прем’єра.

Кандидатом на роль цапа-відбувайла, що відповідатиме за всі негативні аспекти реформ нинішньої влади, уже давно називають Сергія Тігіпка. Його робота в соціальній галузі викликає роздратування в багатьох громадян, а за бажання на Тігіпка можна повісити й усі недоліки Податкового кодексу. Утім, він і далі є головним комунікатором влади з Міжнародним валютним фондом. І сокиру над його головою піднімуть лише у разі, якщо виникнуть проблеми у відносинах із МВФ.

Ще один претендент на звільнення – міністр оборони Михало Єжель, яким Янукович і Ко незадоволені давно. Засідання РНБО 2010 року, на якому президент розкритикував роботу посадовця, ледь не закінчилося для нього звільненням.

Початок 2011 року пройшов під знаком скандалу з комерційною структурою, якій Міноборони заборгувало кругленьку суму за постачання продовольства. Зміни в пенсійному законодавстві призвели до відпливу офіцерів з армії, а терміни переходу до контрактного принципу формування Збройних сил так і лишилися невизначеними.

Фактично єдине, що дає змогу Єжелю поки що залишатися на посаді міністра, – влада ніяк не може визначитися з кандидатурою на його місце.

Джерело Тиждень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.