Новини здоров’я. 30 травня. Цього року літня спека лише іноді датиме нам перепочинок.

Здавалося б, живемо ми не настільки близько до екватора, щоб мучитися, як жителі по-справжньому спекотніх країн. Але вони чудово адаптувалися і якось рятуються від спеки. А все-таки, що ж потрібно робити, щоб не підсмажитися під літнім сонцем?
Пам’ятаємо про термос
Чи замислювалися ви коли-небудь, чому багато жителів спекотних країн вбираються в теплі халати, накривають голови щільними хустками або закутують у паранджу? Саме так вони і рятуються від літньої спеки.
Виявляється, теплий одяг є своєрідним термосом і діє охолоджуючи. Під щільним покривом тіло сильно пітніє і краплі поту охолоджують його, а одяг не дає можливості спеці проникнути до тіла.
Напевно, це не найкращий спосіб уберегтися від спеки, приміром, європейцям. А тому оптимальний варіант – бавовняний або лляний просторий одяг світлих кольорів. Він відмінно вбирає піт і добре вентилюється.
П’ємо гарячий чай
Ще одна, здавалося б, безглузда звичка населення спекотніх країн – пити гарячий чай у будь-який час року, а особливо в літню пору. Ми традиційно вживаємо цей напій взимку, причому саме щоб зігрітися. А ось в Азії переконані, що чай дає зворотний ефект. У спеку кров гусне, і її треба “розбавляти”, а чай – ідеальний і найдоступніший для цього засіб.
А про обожнюване багатьма людьми холодне пиво лікарі рекомендують забути до осені, а краще й узагалі на все життя. Цей напій збільшує щільність крові, змушує наше серце битися частіше, підвищує артеріальний тиск. Все це може спровокувати навіть гіпертонічний криз. До того ж пиво, як і будь-який спиртний напій, має властивість затримувати рідину в організмі і робить спеку для людини нестерпною.
Бочки з квасом теж, на думку медиків, бажано обходити: квас впливає на організм майже так само, як пиво. Він буде блукати в організмі, а це точно не принесе приємних відчуттів в сонячну погоду.
До переліку заборонених влітку напоїв потрапили гранатовий і темний виноградний соки, які також впливають на щільність крові. Набагато корисніше пити охолоджені соки з кислуватим смаком. Світлий виноградний, апельсиновий, грейпфрутовий соки підійдуть в літню пору ідеально.
З кондиціонером обережно
Багато хто в спеку рятується за допомогою кондиціонерів. Це, поза сумнівом, корисний винахід людства, але, як і будь-яким іншим побутовим приладом, користуватися ним потрібно обережно.
Занадто холодне повітря в квартирі або офісі, коли на вулиці спека, може викликати елементарну застуду і, що ще гірше, ревматичні болі в переохолоджених м’язах, особливо шийного відділу. Тому, якщо на вулиці навіть плюс сорок, температура в приміщенні або машині не повинна бути нижчою найбільш комфортної для людини, тобто +21 градус .
Їмо овочі
Їжа в спеку повинна бути легкою. М’ясо постарайтеся замінити вареною рибою, а гарнір – свіжими овочами, а ще краще взагалі просто овочами та їжею рослинного походження.
Корисно стримувати свій апетит і ласунам – у спеку протипоказані всілякі тістечка і торти. Відмовтеся від їжі і перед сном, інакше будете потіти і мучитися всю ніч.
Спимо з грілкою
Полегшити страждання в задушливу безвітряну ніч, виявляється, теж можливо. Не треба ховатися під вологими простирадлами, як це роблять деякі люди. Краще мокре простирадло повісити на вікно. Перед сном бажано провітрити приміщення, а самому прийняти прохолодний душ.
Якщо ж і це не допомагає, можете скористатися … грілкою. Наповніть її водою і покладіть у морозильну камеру. Вночі покладіть грілку з льодом на ліжко – це допоможе знизити температуру в спальному приміщенні на два-три градуси!
Тому запасайтесь грілками, чаєм та овочами з фруктами і зустрічайте спеку у всеозброєнні.
Джерело Ваше здоров’я