Новини світу. 3 травня. Відео. Майже через 10 років після терактів 11 вересня американські спецслужби виконали обіцянку і ліквідували організатора масштабного нападу на США Усаму бен Ладена.

Усама бен Ладен
Бен Ладена вистежили через телефон охоронця

Операція зберігалася у суворій таємниці. За даними американських ЗМІ, вичислити місцезнаходження “терориста номер один” вдалося завдяки перехопленню дзвінка з мобільного телефону одного з охоронців У. бен Ладена.

Після цього співробітники розвідслужб були направлені в пакистанський містечко Абботтабад за 50 км на південь від Ісламабаду. У результаті підтвердилось, що головний ворог Америки проживає в непримітному особняку.

На ліквідацію терориста був направлений загін спецназу “Морські котики“. За підтримки з повітря десантники увірвалися в особняк. Охорона У.бен Ладена протягом 40 хвилин обороняла будинок, але в підсумку спецназ зумів дістатися до терориста.

В американських ЗМІ заявляють, що ватажок “Аль-Каїди” намагався використовувати в якості “живого щита” одну зі своїх дружин, проте це його не врятувало. Пострілом у голову У.бен Ладен був знищений.

Американська влада після цього повідомила, що стежила за операцією в Абботтабаді практично в прямому ефірі. Барак Обама подякував спецслужбам за хорошу роботу.

Відразу після телевізійного повідомлення про події в Пакистані тисячі американців вийшли на вулиці, щоб відзначити знищення глави “Аль-Каїди“. Спонтанні мітинги пройшли у Вашингтоні, Нью-Йорку та інших містах США. Багато з тих, хто вийшли на вулицю, в інтерв’ю висловлювали надію, що загибель бен Ладена приведе до виведення американських військ з Афганістану та Іраку.

Дуже обережно прокоментувала події в Абботтабаді влада Пакистану, яка заявила, що не мала ніякого відношення до американської спецоперації. У свою чергу ватажки афганського руху “Талібан” пообіцяли продовжити напади на американців і їх союзників.

Відкритим залишається питання про спадщину бен Ладена. Американці стверджують, що в особняку терориста залишилися цінні матеріали, які зараз вивчаються. Можливо, йдеться про особистий архів засновника “Аль-Каїди“.

Також неясно, яка доля чекає саму “Аль-Каїду“. На думку багатьох аналітиків, У.бен Ладен в дійсності був не стільки організатором, скільки натхненником для десятків екстремістських організацій по всьому світу, а тому його ліквідація стане серйозним ударом для терористів.

Проте не можна не враховувати той факт, що підрозділи “Аль-Каїди” в Іраку, Північній Африці, Пакистані, Індонезії, на Філіппінах практично завжди діяли автономно.

Крім того, необхідно відзначити, що місце У.бен Ладена напевно займе не менш винахідливий і витончений терорист. Йдеться, наприклад, про Аймана аз-Завахірі, який вважався правою рукою ватажка “Аль-Каїди” і розробником цілого ряду нападів.

Багато ЗМІ відзначили той факт, що У.бен Ладен був не тільки ворогом Америки, але і її фактичним породженням. Відомо, що під час війни в Афганістані майбутній ватажок “Аль-Каїди” активно співпрацював з ЦРУ, готуючи бойовиків для нападів на радянських солдатів.

Після виведення армії СРСР з Афганістану вся ця “армія” виявилася нікому не потрібна, а бен Ладен знайшов спосіб об’єднати фанатиків, які залишилися без діла.  Зараз кількість людей, які присвятили себе служінню ідеям “Аль-Каїди” в Іраку, Афганістані, Ємені, Єгипті, на Північному Кавказі ще збільшилася. А тому говорити про закінчення війни з тероризмом передчасно.

Відео

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.