Новини світу. 20 травня. Згідно з секретним листуванням співробітників держдепартаменту США, яке опублікував сайт Wikileaks, у 2006 році Володимир Путін, який обіймав тоді пост президента, особисто віддав наказ про “підрив” роботи іранської АЕС, що будується в Бушері.

іранська аес- бушер
Путін хотів "підірвати" роботу іранської АЕС

У матеріалах йдеться, що у 2006 році голова ізраїльського комітету з атомної енергії Гідеон Франк розповів послу США в Ізраїлі Річарду Джонсу про зустріч «з главами російських служб безпеки, якою він залишився дуже задоволений».

Зокрема, Франк зустрівся з главою Міноборони Сергієм Івановим, міністром закордонних справ Сергієм Лавровим та головою Росатома Сергієм Кірієнком, який пообіцяв всіляко затягувати постачання ядерного палива для споруджуваної АЕС в Бушері.

«Франк розповів, що Кирієнко пообіцяв якомога довше затягувати процес постачання ядерного палива під приводом технічних проблем … Він сказав, що Путін особисто дав відповідне розпорядження», – йдеться в таємному листуванні американських дипломатів.

Будівництво першої АЕС в Ірані та на всьому Близькому Сході почалося в 1975 році, але було призупинено через п’ять років через санкції США і ФРН. Воно відновилося в 1995 році, а остаточно станція була побудована в 2010. Підключити її до мережі планується вже цього року.

Проблема можливості створення Іраном ядерної зброї вже давно знаходиться серед перших тем у світовій політиці. США, Євросоюз і Ізраїль звинувачують Тегеран у спробах створити ядерну зброю, однак влада Ісламської Республіки повністю відкидає ці звинувачення.

Дана депеша Wikileaks була опублікована в ізраїльській газеті «”Едіот Ахранот” наступного дня після висилки з Росії ізраїльського військового аташе Вадима Лейдермана.

Джерело Газета.Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.