Новини економіки. 30 травня. Всупереч загальному зростанню економіки та податкових платежів, в I кварталі кількість збиткових підприємств зросла більш ніж на 4,3 тисячі – до 8,7 тисячі.

черга, вантажівка, кордон
Перевізницький бізнес зараз йде в мінус

Збитки підприємств зросли на 22%: з 105,6 мільярда гривень до 128,6 мільярда.

Як повідомляє “Коммерсантъ-Украина”, в Державній податковій службі різке зростання збитків в перші три місяці пояснюють тим, що стаття 6 закону “Про оподаткування прибутку підприємств” дозволяє платникам, які мають негативне значення прибутку протягом року, включати його до валових витрат I кварталу.

За даними відомства, найбільше збитків показали транспортна галузь, оптова торгівля, роздрібна торгівля побутовими товарами, будівництво, аграрний сектор в частині вирощування зернових і технічних культур.

Експерти сумніваються в поліпшенні показників цих галузей. Президент Асоціації міжнародних автоперевізників Леонід Костюченко прогнозує, що вихід галузі в плюс не передбачається, принаймні до кінця року. На думку президента асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Алекса Ліссітса, в цьому секторі також не варто очікувати поліпшення показників. Більш того, Ліссітса прогнозує, що з набранням чинності з 1 червня норми Податкового кодексу про невідшкодуваннязернотрейдерам ПДВ ситуація в галузі погіршиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.