Новини економіки. 12 травня. Міністерство енергетики та вугільної промисловості прогнозує, що в жовтні-грудні ціна імпортного природного газу, що поставляється на адресу Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”, перевищить 400 доларів за тисячу кубометрів.

Газ стане дорожчим

Про це в ході україно-російського енергетичного форуму повідомив заступник начальника департаменту газової, нафтової та нафтопереробної політики міністерства Костянтин Бородін.

“Прогнозна ціна природного газу для України з урахуванням знижки може скласти близько 350 доларів в 3 кварталі, в 4 кварталі – 400 доларів і вище”, – сказав він.

Бородін нагадав, що в даний час Україна і Росія ведуть переговори про зміну газових контрактів, зокрема, українська сторона має намір добиватися отримання знижки на обсяг, сезонної знижки, зміни базової ціни газу, яка в даний час складає 450 доларів, а також відмови від прив’язки ціни до вартості газойлю, який не є альтернативним паливом в Україні.

Бородін відзначив, що існуючі контракти між Україною і Росією не відповідають тим змінам, які були раніше внесені до газової угоди між російським Газпромом і низкою європейських контрагентів.

Як повідомлялося, за даними Мінекономіки, Україна імпортувала природний газ в квітні 2011 року за трьома цінами – 280 доларів за тисячу кубометрів, 296 доларів за тисячу кубометрів і 297,58 долара за тисячу кубометрів. Раніше Мінекономіки повідомило, що ціна імпортного газу, що поставляється російським Газпромом на адресу Нафтогазу в 2 кварталі, збільшилася до 295,6 долара за тисячу кубічних метрів.

У той же час Нафтогаз повідомив, що ціна газу в 2 кварталі становить 297 доларів за тисячу кубометрів. В кінці квітня бізнесмен Дмитро Фірташ заявив що з січня контрольована ним група хімічних компаній Ostchem Group почала імпорт середньоазіатського газу для своїх хімічних підприємств в Україні. Ціну імпорту він не уточнив, але зазначив, що вона нижча, ніж ціна газу, який постачався Газпромом на адресу Нафтогазу. У 1 кварталі ціна імпортного газу для України становила близько 264 долара за тисячу кубометрів.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.