Новини України. 26 травня. Закупівлю лікарських засобів та вакцин, про які йдеться в рішенні американського суду за позовом “Укрвакцини”, здійснював не уряд Юлії Тимошенко як колегіальний орган, а Міністерство охорони здоров’я за власною ініціативою.

Азаров прикривав соратника?

Про це завили в прес-службі «Батьківщини», коментуючи повідомлення Кабміну Азарова про нібито «накрадені» 19 мільйонів доларів, відсуджені «Укрвакциною» в американському суді.

У «Батьківщині» нагадують, що за закупівлю вакцин в МОЗ безпосередньо відповідав заступник міністра Зиновій Митник як керівник тендерного комітету міністерства. Його за особистою ініціативою Миколи Азарова були призначили міністром охорони здоров’я вже при владі Януковича.

«Не виключено, що й власники фірм-посередників, які наживалися на закупівлі ліків за схемами Митника, є людьми з оточення Азарова», – припускають в прес-службі «Батьківщини». Про це свідчить і той факт, що прем’єр Азаров активно захищав свого ставленика під час розгляду у парламенті питання відставки Митника у 2010 році – не зважаючи навіть на те, що у корупції Зиновія Митника звинувачували однопартійці прем’єра з Партії регіонів.

Зокрема, депутат від ПР Валерій Коновалюк у вересні 2010 року заявляв таке: «Більшість претензій щодо зловживань та корупції в МОЗ, коли він (Митник) очолював тендерний комітет, стосуються, перш за все, його. Під усіма документами, де Україна купувала препарати, медичне обладнання в 3-5 разів дорожчі, стоїть його підпис».

«Отже, будь-які звинувачення уряду Азарова на адресу «папєрєднікав» щодо «накрадених» на вакцинах грошей є нічим іншим, як намаганням прикрити корупційні діяння Митника, який і відповідав за ці закупівлі, та перекласти відповідальність за це на інших посадових осіб», – зазначає прес-служба «Батьківщини».

Крім того, в партії підкреслюють, що свою об’єктивну оцінку так званій боротьбі із корупцією в Україні за урядування Азарова та президентства Януковича щойно дали в Європейському союзі, відзначивши нульовий прогрес в боротьбі із корупцією в 2010 році.

«Якщо ж Микола Азаров справді прагне повернути державі «накрадене», то йому варто почати із себе. Зокрема, повернути бюджетні кошти, незаконно приватизовану ним державну власність та вибиті рекетом у підприємців кошти фонду «Професіонал», які пішли на розбудову бізнес-імперії клану Азарових», – заявляють у «Батьківщині».

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.