Новини економіки. 20 травня. Відкладення реформ може загрожувати Україні соціальною кризою, як у Білорусі.

фінансова криза
Економічна ситуація в Україні не стабільна

Будь-які паралелі між становищем в Україні та Білорусі доволі відносні, та навіть умовні, проте певні закономірності є.

По-перше, коли виникає потреба в реформах, їх необхідно якомога швидше проводити. Будь-яке затягування нагадує ситуацію, коли хворобу не виліковують, а заганяють всередину, й із певного часу вже треба застосовувати не терапевтичні засоби, а скальпель хірурга. А це значно небезпечніше й надто боляче. І тут ситуація в Україні перегукується з білоруською. Наша влада реформи, які вже давно на часі, лише декларує або займається їхньою профанацією.

По-друге. Для проведення реформ потрібна тверда політична воля. Слід іти проти течії, долаючи дуже потужний спротив і саботаж чиновництва й усіх тих, хто може чимало втратити від втілення таких змін. І щодалі реформування затягується, то цей спротив міцнішає, і перебороти його стає дедалі важче.

По-третє. Реформи потребують ресурсів – не лише фінансових, а й організаційних, кадрових тощо. А з цим завжди проблема, попри те, що всім відомі способи її вирішення.

По-четверте. І це найголовніше. Потрібна чітка й апробована ідеологія реформування. Це умова, необхідна для успішного втілення реформ, а попередніх трьох для цього достатньо. І лише поєднання цих чотирьох факторів забезпечить успіх. Випадіння хоча б одного з них зруйнує всю конструкцію.

Нагадаємо, у травні Нацбанк Білорусі відпустив валютний курс на готівковому ринку у вільне плавання, дозволивши девальвацію в обмінних пунктах слідом за міжбанківським ринком.

Раніше голова Белстату, голова Ради з розвитку підприємництва в Білорусі Володимир Зіновський повідомив, що через проблеми на фінансово-валютному ринку близько 600 тисяч працівників реального сектору економіки призупинили свою діяльність. Водночас, Білорусь веде переговори з Росією про отримання кредиту в обсязі понад 6 млрд доларів.

Джерело Тиждень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.