Новини здоров’я. 27 травня. Вчених вразила відкрита нещодавно нова форма холестерину.

Через свою високу небезпеку для здоров’я, новий холестерин був названий «ультрапоганим».

Такий «ультрапоганий» холестерин зустрічається у людей похилого віку та хворих на цукровий діабет 2 типу. Точна назва цього холестерину – ліпопротеїни низької щільності, мінімально клікіровані метилгліоксалю (MGmin-ЛПНЩ). Холестерин в цій формі стає набагато більш «липким», через що легше осідає на стінках судин.

Накопичуючись, холестерин утворює надзвичайно небезпечні жирові бляшки, які є причиною розвитку коронарної хвороби серця.

Для вивчення властивостей «ультрапоганого» холестерину, вчені відтворили його в лабораторних умовах. MGmin-ЛПНЩ відрізняється від звичайного «поганого» холестерину тим, що до нього в процесі глікації додається цукрова група. Дослідники з’ясували, що в результаті цього процесу змінюється форма холестерину, і на його поверхні утворюються нові елементи, які легше чіпляються до стінок судин.

Відкладаючись жирові бляшки поступово звужують судини і зменшують кровотік. Рано чи пізно це може призвести до розриву кровоносної судини і утворення тромбів, які провокую інфаркт або інсульт, пише Еurekalert.org.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.