Новини світу. 27 травня. Сержанта поліції Зімбабве Алоїса Мабхуну помістили під варту в дисциплінарні казарми за користування туалетом, призначеного виключно для президента країни Роберта Мугабе.

Роберт Мугабе
Там, де пісяє Мугабе, нікому не можна пісяти

Інцидент стався 7 травня під час міжнародної торгової виставки в Зімбабве (ZITF). Детектив кримінальної поліції Мабхуну чергував в будівлі виставкового центру, де проводився захід. Відчувши потребу, поліцейський відправився в туалет, зарезервований спеціально для президента країни і поважних гостей виставки. На вході сержанта не пустила охорона, проте Мабхуну це не зупинило – він розштовхав охоронців і закрився в туалеті.

Про подію охорона негайно доповіла службі безпеки президента і поліцейському начальству сержанта Мабхуну, після чого порушника арештували.

У п’ятницю, 27 травня очікується засідання окружного дисциплінарного суду поліції Булавайо, на якому вирішать подальшу долю детектива.

За словами правозахисниці Беатріс Мтетва, їй незрозуміло, які звинувачення можуть висунути Мабхуну. Вона зазначила, що немає такого закону, згідно з яким забороняється користуватися туалетом у громадському місці. На думку правозахисниці, якщо туалет призначався виключно для потреб президента, відповідну інформацію необхідно було опублікувати в урядовій газеті.

Як повідомляє радіо “Голос народу”, що спонсорується Нідерландами і заборонене на території Зімбабве, раніше стався інцидент, коли служба безпеки з кортежу Мугабе напала на автомобілістів, які не поступилися дорогою президенту. У результаті кілька людей були вбиті.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.