Новини світу. 8 травня. Єгипет. П’ять чоловік загинули і 75 отримали поранення в суботу в результаті зіткнень між мусульманами та християнами в місті Гіза недалеко від столиці Єгипту Каїра.

Єгиптяни нешкодують один одного

“У лікарні Гізи доставлено 54 потерпілих, (у лікарні) Каїра – 21, також відомо про п’ять загиблих”, – сказав представник Мінохоронздоров’я Ібрагім Шиша.

У суботу ввечері у церкві Марі-Міна в районі Імбаба міста Гіза зібралося близько чотирьох тисяч салафітів – послідовників одної з найбільш радикальних течій ісламу. Вони блокували церкву, перекрили автомобільний рух і відмовилися розходитися, незважаючи на заклики поліції.

У ході конфлікту, який спалахнув почалася перестрілка між християнами і мусульманами. Кілька будинків і церкву підпалили. Пожежним розрахункам і місцевим мешканцям вдалося загасити пожежу. До місця зіткнень прибули посилені наряди поліції та військові, які застосували силу.

Повідомляється, що причиною зіткнень стала інформація про те, що в церкві утримується дівчина з християнської сім’ї, яка нібито прийняла іслам. Салафіти вважають, що її утримують в церкві насильно.

Раніше салафіти вже вимагали звільнити іншу християнку Камилю Шахату, яка також, за їх даними, прийняла іслам і була доставлена в монастир. Біляцеркви в каїрському районі Аббасі тиждень тому пройшла велика демонстрація салафітів. Тоді обійшлося без сутичок. У суботу Каміля Шахата особисто виступила зі спростуванням інформації про перехід в іслам, заявивши, що “помре християнкою”.

Джерело Подробності

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.