Новини України. 19 травня. Недостатнє державне фінансування призвело до того, що в Україні не функціонує більше половини замків.

Замок Паланок (Львівщина)

Про це повідомив директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький.

«В Україні під дахом всього 20 замків. Більше половини з них не функціонує. Дивуватися – нічого, адже за останні три роки на реставрацію замків держава не виділила ані копійки! Біля головного входу в палац Потоцьких довелося повісити стрічку, тому що на голову може впасти штукатурка », – повідомив він.

«Наближається час проведення чемпіонату Європи з футболу. Люди приїдуть здалеку, подивляться матч, а потім захочуть відвідати місто. І що побачать? Обшарпані музеї, закриті палаци і замки»-? Запитує Возницький.

«На Львівщині є три замки. Вони працюють тільки по сім годин на день. Тому багато туристів не встигають потрапити всередину всіх палаців. І тоді нарікають, що, мовляв, приїхали з Москви, Мінська, Варшави з метою відвідати омріяне місце, але не можуть цього зробити. Черги до замків – великі. Часто сюди приїжджають до сорока автобусів. Розчарування людей можна зрозуміти, тому, що замків у країнах колишнього Радянського Союзу небагато», – розповів директор Львівської галереї мистецтв.

Возницький вважає, що продаж замків не завжди може вирішити проблему.

«Простіше було б їх продати. А що далі? Продали палац у Підгірцях (який за Стриєм), у Старому Роздолі. Тепер ось вже 20 років там ніхто нічого не робить. Зате всі цінності, які були в замках, зникли … Ще трохи – і стіни заваляться! Відповідно до закону про охорону пам’яток, власники не мають права нічого у них змінювати. Вікна, двері, фасади – усе треба відновлювати в їх автентичному вигляді. А далі влаштовуйте, що хочете: готель, туристичну базу, музей. Можете навіть оселитися там», – сказав він.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.