Новини України. 21 травня. У цьому році вузам доведеться боротися за абітурієнтів.

школа, зовнішнє тестування
Вузам доведеться боротися за абітурієнтів

Справа в тому, що випускників у 2011-му набагато менше, ніж у 2010 році. Якщо рік тому їх було 392 тисячі, то в цьому році – всього 245 тисяч.

Як прогнозував Дмитро Табачник, в першу чергу будуть зменшувати свої прибутки власники недержавних вузів. Ректори приватних вузів підтверджують цей факт. «Ми тримаємо плату за навчання на рівні 2009 року. Так, доходи суттєво зменшилися, але важливіше зберегти вуз», – розповів голова Асоціації приватних вузів і ректор Європейського університету Іван Тимошенко.

За його словами, плата за навчання для того, щоб вуз залишався на плаву, повинна бути близько 10 000 гривень на рік. «На жаль, деякі приватні вузи демпінгують, пропонуючи викидні ціни 3000-2500 гривень на рік. Це означає, що викладачі там – шкільні вчителі, яким потрібно платити менше, ніж професорам з ім’ям», – каже Тимошенко.

Голова асоціації приватних вузів прогнозує, що близько 40-50% приватних вузів закриється, не зумівши набрати потрібної кількості студентів. Так вже сталося, наприклад, в Житомирі та Тернополі.

«У нас в цьому навчальному році закрилося три приватні ВНЗ, студентів розподілили по інших закладах, у тому числі ми взяли 200 осіб. Попереджаючи ситуацію з дефіцитом вступників, наш вуз попросив на 25% знизити держзамовлення. Плату за навчання на контракті залишаємо ту ж, що і цього року, не підвищивши навіть на коефіцієнт інфляції», – розповів ректор Тернопільського національного педагогічного університету Володимир Кравець.

Найменше змін у зв’язку з дефіцитом випускників буде в іменитих вузах, найбільш популярних серед абітурієнтів. Але й вони вживають заходи. «Ми підвищимо плату за навчання на контракті тільки на коефіцієнт інфляції. На жаль, через вимоги КРУ нам доведеться підвищити плату за проживання в гуртожитках. Боюся, через це недорахуємося декількох відсотків абітурієнтів з інших міст, адже більшість вступників, які йдуть до нас  – з небагатих сімей», – говорить ректор КПІ Михайло Згуровський.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.