Новини світу. 12 травня. Техас. Сенат штату Техас прийняв законопроект, що дозволяє приховане носіння вогнепальної зброї в університетах і коледжах, а також на території студентських гуртожитків.

Тепер студенти Техасу будуть відчувати себе захищеними

Законопроект був прийнятий в сенаті республіканськю більшістю в якості поправки до основного закону, що регламентує витрати у вищих навчальних закладах штату. Для вступу закону в силу потрібно його затвердження в Палаті представників штату, де законопроект володіє широкою підтримкою, а також підписання губернатором Ріком Перрі.

Раніше, за даними The Guardian, автор поправки сенатор від Республіканської партії Джефф Уентворт (Jeff Wentworth) вже пропонував дозволити студентам носити з собою зброю як засіб самооборони, проте зустрів жорсткий опір з боку представників системи освіти, зокрема Університету Техасу.

Прихильники законопроекту наполягають на праві кожного студента на самооборону і апелюють до випадків нападів і згвалтувань на території вищих навчальних закладів та гуртожитків. Як приклад наводиться епізод із стріляниною, яку відкрив Чо Син Хі в Технічному університеті Вірджинії в 2007 році, в результаті чого загинули 32 людини.

Противники закону, в тому числі сенатор від Демократичної партій Джудіт Заффіріні (Judith Zaffirini) і представник Університету Техасу Франсіско Сігарроа (Francisco Cigarroa), стверджують, що прийняття закону спричинить за собою зростання злочинності і самогубств серед студентів.

В даний час на території вищих навчальних закладів та студентських гуртожитків США приховане носіння зброї дозволено законодавцями штату Юта. Приховане носіння зброї в штаті Техас було дозволено в 1995 році після досягнення 21 року і проходженні курсів підготовки. При цьому, проносити зброю в аудиторії або класи техаським студентам і педагогам було заборонено. У Техасі діють 38 державних вузів, в яких навчаються понад півмільйона студентів.

Джерело Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.