Новини технологій. 27 травня. 82-мм гранатомет розроблений центральним науково-дослідним інститут “Буревісник” з Нижнього Новгорода стріляє беззвучно.

Майже невидимий гранатомет

На міжнародній виставці озброєнь і військової техніки MILEX-2011 в Мінську був представлений безшумний, бездимний та безполум’яний 82-мм гранатомет, розроблений центральним науково-дослідним інститут (ЦНДІ) “Буревісник” з Нижнього Новгорода, повідомляє «Интерфакс».

«Цей гранатомет призначений для оснащення спецпідрозділу. Його особливість у тому, що при стрілянині він не створює ні диму, ні шуму, що дозволяє забезпечити максимальну скритність його бойового застосування», – сказав інженер-конструктор ЦНДІ “Буревісник” Олексій Зеленцов.

За його словами, даний ефект досягається за рахунок пострілу конструкції.

«При пострілі порохові гази замикаються у хвостовику міни, тому не створюється ні диму, ні звуку, ні полум’я, ні ударної хвилі», – сказав Зеленцов.

Він зазначив, звук невеликий, звичайно, при пострілі чутний. Але він не гучніший, ніж при стрільбі з автомата Калашникова, оснащеного пристроєм для безшумної стрільби. Зеленцов також повідомив, що на збройовій виставці в Мінську демонструється серійний зразок. Але відмовився назвати, кому вже здійснюються поставки цього гранатомета.

«Аналогічна розробка є тільки у Франції. Але їх гранатомет поступається нашому по дальності стрільби і масі бойової частини. У нього менше калібр», – сказав Зеленцов.

Зеленцов підкреслив, що розроблений ЦНДІ “Буревісник” 82-мм гранатомет здатний вражати цілі на відстані від 100 до 1200 метрів. Його скорострільність 15 пострілів за хвилину, вага не більше 13 кг, маса бойової частини пострілу 1,9 кг.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.