Новини технологій. 27 травня. 82-мм гранатомет розроблений центральним науково-дослідним інститут “Буревісник” з Нижнього Новгорода стріляє беззвучно.

Майже невидимий гранатомет

На міжнародній виставці озброєнь і військової техніки MILEX-2011 в Мінську був представлений безшумний, бездимний та безполум’яний 82-мм гранатомет, розроблений центральним науково-дослідним інститут (ЦНДІ) “Буревісник” з Нижнього Новгорода, повідомляє «Интерфакс».

«Цей гранатомет призначений для оснащення спецпідрозділу. Його особливість у тому, що при стрілянині він не створює ні диму, ні шуму, що дозволяє забезпечити максимальну скритність його бойового застосування», – сказав інженер-конструктор ЦНДІ “Буревісник” Олексій Зеленцов.

За його словами, даний ефект досягається за рахунок пострілу конструкції.

«При пострілі порохові гази замикаються у хвостовику міни, тому не створюється ні диму, ні звуку, ні полум’я, ні ударної хвилі», – сказав Зеленцов.

Він зазначив, звук невеликий, звичайно, при пострілі чутний. Але він не гучніший, ніж при стрільбі з автомата Калашникова, оснащеного пристроєм для безшумної стрільби. Зеленцов також повідомив, що на збройовій виставці в Мінську демонструється серійний зразок. Але відмовився назвати, кому вже здійснюються поставки цього гранатомета.

«Аналогічна розробка є тільки у Франції. Але їх гранатомет поступається нашому по дальності стрільби і масі бойової частини. У нього менше калібр», – сказав Зеленцов.

Зеленцов підкреслив, що розроблений ЦНДІ “Буревісник” 82-мм гранатомет здатний вражати цілі на відстані від 100 до 1200 метрів. Його скорострільність 15 пострілів за хвилину, вага не більше 13 кг, маса бойової частини пострілу 1,9 кг.