Новини світу. 24 травня. 47-річна мешканка Панявежіс (міста на півночі Литви) Даля Ш. оштрафована за інтернет-коментарі, які містили заклик до розправи над учасниками гей-параду, що проходив у Вільнюсі.

гроші, долари
Литовку оштрафували за коментар в інтернеті

Коментарі, про які йде мова, жінка залишила на одному з інтернет-порталів на початку травня 2010 року – незадовго гей-параду, який пройшов у Вільнюсі. Перша заява була зроблена, ще коли ходу не було дозволено.

«Шкода, що заборонили, зараз син з друзями не зможе поїхати туди, щоб їм голови розбити, – написала вона. – Я за те, щоб таке не демонстрували.».

Через кілька днів після цього парад все ж був дозволений за рішенням суду. Тоді мешканка Панявежіс написала, що збирається відпустити туди сина – “щоб поїхав туди з друзями по головах їм (гомосексуалістам) настукати».

Хто подав скаргу на ці коментарі, видання не уточнює.

Суд, який визначав жінці покарання, взяв до уваги, що до цих пір у неї не було судимостей, а адміністративних порушень за нею також не значилося. У результаті їй було призначено штраф в 650 літів (близько 265 доларів). У Литві в подібних випадках (коли мова йде про покарання за образи або розпалювання ненависті в інтернет-коментарі) у користувача, як відзначає видання, також може бути конфіскований комп’ютер – як «інструмент скоєння злочину». Проте в даному випадку суд не вважав це за потрібне.

Джерело ПН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.