Новини Україні. 22 травня. Івано-Франківськ. В Івано-Франківську сьогодні у центральному міському парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка з нагоди 150-річниці перепоховання Кобзаря на Чернечій горі відкрили пам’ятник Тарасові Шевченкові, автором якого є відомий канадський скульптор українського походження Леонід Молодожанин (превдонім Лео Мол – Ред.).

Ще один пам'ятник встановили Кобзареві в Україні

У скульптурі, висотою 2,8 м, Шевченко зображений молодим, у повний зріст, з книгою у руці.

Відкрили пам’ятник міський голова Віктор Анушкевичус, голова Івано-Франківської облради Олександр Сич, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Іваницький, відповідальний секретар Івано-Франківської облорганізації Спілки письменників України Ярослав Ткачівський.

Священики освятили пам’ятник.

“Сьогодні після двадцятирічних дискусій щодо встановлення пам’ятника Великому Кобзареві в Івано-Франківську ми ставимо проміжну крапку. Ми не ставимо остаточну крапку щодо вшанування Кобзаря. Я вважаю, що перед будівлею обласної адміністрації з часом зусиллями міської і обласної влади ми поставимо ще величніший пам’ятник нашому Кобзарю”, – зазначив у своєму виступі Анушкевичус.

Сич назвав великою честю для Івано-Франківська, що “творіння Лео Мола – світової слави митця тепер стоїть в Івано-Франківську” і висловив сподівання, що енергетика митця, передана у пам’ятнику, його небайдужість до української справи і спадщини Шевченка передаватиметься івано-франківцям.

Іваницький закликав читати твори Кобзаря, адже “важливо, щоб Шевченко був у серці кожного із нас”.
Під час відкриття муніципальна хорова капела бандуристів і народний артист України Михайло Кривень виконали пісні на слова Шевченка.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.