Новини світу. 3 травня. Японський уряд визнав, що приховував частину інформації про аварію на АЕС “Фукусіма-1”.

Фукусіма
Уряд Японію приховував усю правду про "Фукусіму"

Як пояснив глава секретаріату об’єднаного штабу з ліквідації аварії на атомній станції, радник прем’єр-міністра країни Госі Хосоно, це було зроблено, щоб уникнути паніки.

Зокрема, офіційний Токіо тримав у таємниці щонайменше 5 тисяч вимірів радіації та оцінку щодо можливого розповсюдження радіації після березневих подій на японській АЕС.

“Така позиція була помилковою”, – підкреслив радник японського прем’єр-міністра. Госі Хосоно пообіцяв, що надалі вся інформація про АЕС “Фукусіма-1” матиме розголос і поширюватиметься негайно.

Японська преса також зазначає, що аварія на АЕС “Фукусіма-1” показала неефективність створеної в країні системи збору даних про радіацію з атомних станцій.

На розробку і експлуатацію цієї системи було затрачено 341 млн доларів. Але система, запущена в 1987 році, була повністю виведена з ладу після землетрусу магнітудою 9 балів і цунамі. Хвиля цунамі просто відрізала систему від зовнішніх джерел електроживлення. Без постачання електроенергією ззовні система не змогла працювати.

Нагадаємо, у грунті у АЕС виявили сліди плутонію, період напіврозпаду якого становить тисячі років. Сліди радіоактивних речовин виявили у водопровідній воді, а також в овочах, молоці та яловичині з префектури Фукусіма. Продаж продуктів із Фукусіми заборонений.

На “Фукусіма-1” триває відкачування з нижніх приміщень і дренажної системи АЕС води з високим вмістом радіоактивних речовин. На станції її накопичилося вже близько 87 тисяч 500 тонн.

Кількість загиблих у результаті катастрофічного землетрусу і цунамі становить 14340 осіб у 12 префектурах. У списках зниклих безвісти рахуються 11889 осіб з 6 префектур.

Джерело Вести.Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.