Новини України. 20 травня. 91% підприємців, опитаних аудиторською компанією Ernst&Young, визнали широке розповсюдження корупції та хабарництва в Україні.

корупція, хабарі
Україна - найбільш корумпована у Європі

За цим показником Україна поступається лише Росії (93%), у той час як у середньому по Європі він склав 62%. Проте якщо в Європі про збільшення рівня корупції в поточному році повідомили 40% респондентів-підприємців, то в Україні — 55%.

Серед іншого, фахівці Ernst&Young виявили ще одну проблему. Якщо в минулому році 24% українських респондентів заявили їм про виявлення в останні два роки фактів зловживань серед своїх співробітників, то у нинішньому році — лише 16%. Такий результат виявився несподіваним для авторів дослідження.

Рівень зафіксованого в Україні корпоративного шахрайства ненабагато вищий за середній показник у розвинених країнах (13%) і кращий за показник країн, що розвиваються (20%). Аналогічний показник — 16% – у Ірландії та Румунії, а в сусідній Польщі він склав 19%. Найменший — у Словаччині, 5%.

Зниження рівня шахрайства в українських фірмах експерти пояснюють реальним покращенням економічної ситуації і більшою закритістю самих компаній. «Безумовно, що зростання зарплат, яке почалося в минулому році, має позитивно вплинути на ситуацію, тим більше що це загальноєвропейська тенденція. Проте варто говорити про те, що бізнесу зараз стає невигідно визнавати власні проблеми, а тому багато компаній їх заперечують», — говорить директор економічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин.

До опитування Ernst&Young вперше включили пункт про рівень корупції у країні. Це вже другий звіт, який стосується України. Цього року серед 2300 респондентів (від рядових співробітників до керівників вищої ланки) із 25 європейських країн опитали 100 представників великих українських компаній.

Джерело Коммерсантъ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.