Новини України. 20 травня. 91% підприємців, опитаних аудиторською компанією Ernst&Young, визнали широке розповсюдження корупції та хабарництва в Україні.

корупція, хабарі
Україна - найбільш корумпована у Європі

За цим показником Україна поступається лише Росії (93%), у той час як у середньому по Європі він склав 62%. Проте якщо в Європі про збільшення рівня корупції в поточному році повідомили 40% респондентів-підприємців, то в Україні — 55%.

Серед іншого, фахівці Ernst&Young виявили ще одну проблему. Якщо в минулому році 24% українських респондентів заявили їм про виявлення в останні два роки фактів зловживань серед своїх співробітників, то у нинішньому році — лише 16%. Такий результат виявився несподіваним для авторів дослідження.

Рівень зафіксованого в Україні корпоративного шахрайства ненабагато вищий за середній показник у розвинених країнах (13%) і кращий за показник країн, що розвиваються (20%). Аналогічний показник — 16% – у Ірландії та Румунії, а в сусідній Польщі він склав 19%. Найменший — у Словаччині, 5%.

Зниження рівня шахрайства в українських фірмах експерти пояснюють реальним покращенням економічної ситуації і більшою закритістю самих компаній. «Безумовно, що зростання зарплат, яке почалося в минулому році, має позитивно вплинути на ситуацію, тим більше що це загальноєвропейська тенденція. Проте варто говорити про те, що бізнесу зараз стає невигідно визнавати власні проблеми, а тому багато компаній їх заперечують», — говорить директор економічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин.

До опитування Ernst&Young вперше включили пункт про рівень корупції у країні. Це вже другий звіт, який стосується України. Цього року серед 2300 респондентів (від рядових співробітників до керівників вищої ланки) із 25 європейських країн опитали 100 представників великих українських компаній.

Джерело Коммерсантъ