Новини світу. 27 травня. Світовий Конгрес Українців надіслав листа Президенту Віктору Януковичу, голові Верховної Ради Володимиру Литвину, Прем’єр-міністру Миколі Азарову та голові Державного комітету телебачення і радіомовлення України Юрію Плаксюку, в якому висловив свою глибоку стурбованість з розпорядженням генерального директора Національної радіокомпанії України від 25 травня 2011 припинити мовлення української редакції Всесвітньої служби радіомовлення України (“Радіо Україна”).

Євген Чолій

СКУ заявив, що Всесвітня служба радіомовлення України здійснює мовлення українською мовою, забезпечуючи понад двадцяти мільйонну українську діаспору цінними передачами національного характеру про Україну і про життя українців за кордоном. Щодня поширюючи матеріали на українську тематику, українська редакція Всесвітньої служби радіомовлення задовольняє інформативні та духовні потреби світового українства, яке є невід’ємною частиною українського народу, і тим самим сприяє його консолідації і формуванню в світі образу України як європейської держави з величезним інтелектуальним, науково-технологічним та освітнім потенціалом.

Світовий Конгрес Українців також звернув увагу на основні державні документи України, які стверджують необхідність задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають за межами України.

СКУ закликав владні структури України скасувати рішення про припинення мовлення української редакції Всесвітньої служби радіомовлення України і не дозволити закриття цієї служби як важливого інформаційного джерела національного спрямування українства для зарубіжного.

СКУ закликає всі свої складові організації підтримати звернення до представників владних структур України, щоб зробити можливим продовження діяльності української редакції Всесвітньої служби радіомовлення України“, – заявив президент СКУ Євген Чолій.

Джерело Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.