Новини України. 31 травня. Українці почали обережніше купувати огірки, питаючи у продавців, чи не з Іспанії вони “приїхали”.

огірки
Українців запевняють, що не варто боятися огірків

Нагадаємо, саме іспанські свіжі огірки називають джерелом кишкової інфекції, через яку госпіталізували понад тисячу осіб Німеччини і 10 осіб загинуло.

Огірки з Іспанії є і в України, тому слід бути уважними, попереджають медики. Правда, іспанські огірки складають у нас не більше 1% від загального обсягу, пише “Сегодня”.

“А органічних взагалі вкрай мало, адже вони дуже дорогі. До речі, той факт, що огірки органічні – відповідь на питання про походження інфекції. Ймовірно, її занесли з гноєм, яким удобрювали овочі”, – розповів експерт проекту МФК з розвитку овочівництва в Україну Федір Рибалко.

Чиновники запевняють, що українцям не варто панікувати.

“Поки що у нас немає загрози цієї інфекції”, – заявив глава Державної СЕС Сергій Риженко.

Він говорить, що всі постачання овочів з Європи перевіряє фітосанітарна служба. Голова прес-центру цього відомства Анатолій Осадчий відзначив, що зараз розглядається питання про можливу заборону на імпорт іспанських овочів.

Медики відзначають, що в Україні огірками найчастіше труяться не через їх органічність, а, навпаки, через їх насиченість хімією. Особливо це стосується ранніх овочів, у них часто перевищено вміст нітратів. Щоб не заразитися кишковою паличкою, лікарі радять мити овочі щіткою і солоною водою.

Нагадаємо, у Німеччині від інфекції померло десять людей, тисячі – у лікарнях. Збудник хвороби – кишкова паличка, яка викликала у постраждалих гемолітико-уремічний синдром, що вражає нирки. Випадки захворювання відзначаються не тільки в Німеччині, але і в Швеції, Данії, Нідерландах та Великобританії. Але це все люди, які нещодавно побували в Німеччині. Представники Євросоюзу заявили, що, за попередніми даними, джерелом зараження стали огірки з двох іспанських теплиць. Зараз країни Європи одна за одною відмовляються від овочів з Іспанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.