Новини України. 13 травня. Бум споживчих кредитів на відносно недорогі товари – бальзам на рани банкірам без іпотеки.

взуття
Українці беруть у кредит і взуття

Українці тепер беруть у кредит навіть взуття. Короткотермінове споживче кредитування сьогодні хіт сезону.

Дрібні позики розходяться як гарячі пиріжки, адже купівельна спроможність українців, що значно впала в період кризи, не дозволяє багатьом з них відразу викладати за речі їхню повну вартість. Крім того, з кризи поки не вийшли іпотека та автокредитування, банки змушені компенсувати їх короткостроковими кредитами.

Як пише Корреспондент, українці готові брати в борг все підряд – від комп’ютерів до взуття, а банки, у свою чергу, пропонують будь-які умови позик – на карточку або готівкою, з поручителем і заставою або взагалі без них.

У результаті, за даними Нацбанку, в березні сума виданих споживчих кредитів склала 7,6 млрд гривень – в 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2010 року. На третину зросло і число банків, що пропонують короткострокові позики, констатують аналітики.

“Тільки за перші два місяці поточного року приватним особам видано більше 15 млрд гривень, що на 80% більше, ніж за аналогічний період 2010 року”, – говорить директор центру організації продажів банку “Фінанси та Кредит” Олексій Руднєв, і додає, що цей рік став роком відродження споживчого кредитування.

Короткострокові споживчі позики сьогодні перетягнули на себе всі ковдру кредитного ринку – банки вважають їх своїм порятунком на тлі майже застиглих іпотек та автокредитування.

За даними Нацбанку, частка перших становить 80%, тоді як частка кредитів на машини і житло – лише 15% та 5% відповідно. Ще три роки тому картина виглядала інакше: на кожну з трьох категорій припадало приблизно по 25%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.