Новини України. 29 травня. У школах зростає число охочих отримати медаль. Такі повідомлення надходять, наприклад, із Львівщини.

випускники
Чиновники перевірятимуть школи, де багато медалістів

Тепер чиновники хочуть провести перевірки тих шкіл, де медалістів раптом стало більше, ніж зазвичай. Серед випускників шкіл Львівщини 8% є претендентами на отримання медалі – такі попередні офіційні дані. У минулому році таких було менше, повідомила заступник керівника головного управління освіти Львівської обласної держадміністрації Богдана Біляк.

Особливо багато медалістів у сільських школах і школах гірських районів Львівської області. Є школи, де чи не кожен п’ятий претендує на нагороду. Чиновниця повідомила, що такі освітні установи будуть особливо ретельно перевірені. Біляк не виключає, що причиною раптового зростання успішності є зміна правил вступу до вузів, оскільки тепер враховується і середній бал атестата.

Частка шкільного атестата в конкурсних балах при вступі становить 25 відсотків, і це дуже суттєво, пояснила координатор освітніх програм Центру досліджень суспільства Інна Совсун. А тому інших пояснень щодо зростання середнього бала атестата протягом останніх двох років не може бути, каже експерт.

Певні прояви корупції тут є, припускає Совсун. Це можна пояснити низькими зарплатами вчителів. Але в селах, за її словами, за завищеними оцінками часто стоять не корупційні дії, а зовсім інші причини: вчитель, наприклад, ставить завищену оцінку з жалю до учнів.

«Дуже багато факторів впливають на цей бал атестата, тому враховувати його при вступі неправильно, – каже Совсун. – Такі дії частково є корупційними. Я впевнена, що в міністерстві абсолютно розуміють це, але їм вигідніше дати «подачку» у вигляді хабарів, ніж збільшити зарплату».

Поки атестат будуть враховувати при вступі, кількість охочих отримати медаль різними способами буде постійно зростати, запевнила експерт.

Джерело Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.