Новини культури. 16 травня. На аукціоні в Нью-Йорку визначився найдорожчий художник України. Чотири українські картини продали в загальній сумі за понад $150 тисяч.

"Степ" Анатолія Криволапа продали за майже 100 тисяч доларів

Про це повідомляє ART-AGENT UKR Gallery.

12-13 травня в Нью-Йорку відбулися торги Сучасного мистецтва міжнародного аукціонного дому Phillips De Pury & Ко. На Денних торгах, які пройшли 13 травня, роботи українських художників – Анатолія Криволапа, Олега Тістола, Вінні Реунова та Ігоря Гусєва – були вперше виставлені на продаж в американському представництві будинку Phillips De Pury & Co.

Картина “Степ” Анатолія Криволапа була продана за $98 500 і увійшла до топ-20 з 305 лотів, представлених на Денних торгах Phillips De Pury & Co в Нью-Йорку, поряд з роботами таких художників, як Вік Муніс, Енді Ворхол, Річард Прінс , Фред Томаселлі, Уго Рондінон та інших, йдеться в повідомленні галереї.

Цей результат встановив новий рекорд продажів для українського мистецтва, що дозволяє вважати Анатолія Криволапа найдорожчим українським художником на сьогоднішній день. В лютому цього року пейзаж Криволапа “Місяць над річкою” продали на лондонських торгах Сучасного мистецтва будинку Phillips De Pury & Co за $48 000. Картина стала найдорожчою українською картиною в співвідношенні “ціна-розмір”.

Серія “ПБК” (або, як її ще називають, “Пальми”) Олега Тістола вже добре відома західним колекціонерам. На цей раз на торгах Phillips De Pury & Co була представлена ​​чергова робота з цього проекту – “Море”, яку продали за $28 750.

Робота одеського художника Ігоря Гусєва “Борат-Казахстан-Байконур”, де зображений іронічний портрет одіозного персонажа Саші Барона-Коена у скафандрі радянського космонавта, була продана за $18 750. Ця картина входить до серії “Космо”.

Картина Press-Realise “художника-еволюціоніста” Вінні Реунова із серії “Culture Recycle”, пішла за $17 500.

“Картина продовжує концептуальні експерименти Реунова на межі елітарної і масової культур і представляє собою паноптикум символів сучасних мас-медіа, включаючи зображення Президента США Барака Обами з пальмою Олега Тістола в руках”, – інформує галерея.

“Травневі торги Phillips De Pury & Co 2011 стали справжнім “проривом” українського мистецтва на американський арт-ринок, оскільки на цей раз роботи українських художників були вперше заявлені на основних сезонних торгах американського представництва одного з найпрестижніших аукціонних будинків”, – відзначають в ART-AGENT UKR Gallery.

До цього робота Олега Тістола“Арарат-9” – була першою українською картиною, виставленою на американські торги в березні 2010 року – на тематичному аукціоні “ВЖЕ: Мистецтво 21 століття” в будинку Phillips De Pury & Co в Нью-Йорку.

Історія знаменитого аукціонного дому Phillips De Pury & Co налічує більше 200 років і може похвалитися такими клієнтами, як Наполеон Бонапарт, і такими подіями, як торги в Букінгемському палаці – такої честі не удостоювався більше жоден аукціонний дім у світі. Сьогодні аукціон має офіси в Лондоні, Нью-Йорку, Парижі, Москві, Женеві та Берліні і є одним з найбільших гравців на міжнародному арт-ринку з річним оборотом в $3,2 мільярди на рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.