Новини політики. 5 травня. Українці Канади вимагають від Януковича ветувати закон про червоний прапор.

портрет - Віктор Янукович
Януковича просять одуматися

Конгрес українців Канади закликає Президента Віктора Януковича ветувати закон про вивішування червоних прапорів 9 травня.

“Цей закон спровокує розкол в українському суспільстві, призведе до заворушень у країні, тим самим образивши пам’ять мільйонів тих, хто загинув під час Другої світової війни, а також внаслідок радянських і нацистських репресій”, – пише в листі до Януковича президент Конгресу українців Канади Павло Грод.

Копії листа надіслано прем’єр-міністрові Канади Стівену Харперу та президентові Всесвітнього конгресу українців Євгену Чолію.

Проти закону про червоний прапор виступив сьогодні також лідер Народного Руху Борис Тарасюк.

“Замість того, щоб розколювати українське суспільство навколо прапорів неіснуючої держави, треба було б більше коштів виділити на конкретну соціальну допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни, яких залишилося вже мало”, – вважає Тарасюк, підкреслюючи, що витрати на покупку червоних прапорів у 30 разів більше витрат на допомогу ветеранам.

9 травня на Хрещатику в Києві пройде Парад військових оркестрів. Також 7-9 травня буде реконструйована “Зустріч на Ельбі”, де буде задіяно авіацію та 40 одиниць військової техніки.

У Львові в День Перемоги збираються мітингувати партії “Русское единство”, “Російський блок” і “Батьківщина”. Влада Львова вже подала позов до суду, щоб заборонити ці акції.

ВО “Свобода” вчора закликала українців зривати вивішені на вулицях червоні прапори.

Вчора на зустрічі з ветеранами війни в селі Циблі Віктор Янукович заявив, що підпише закон про вивішуванні червоних прапорів 9 травня. На його думку, цей символ має нагадувати людям про велику перемогу.

Закон про вивішування червоного прапора в День Перемоги, прийнятий Верховною Радою 21 квітня, викликав багато протестів на Західній Україні.

Джерело Точка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.