Новини України. 13 травня. Україна висилає зі своєї території двох співробітників посольства Чехії.

Посольство Чехії
Україна висилає чеських дипломатів

“13 травня ц.р. до МЗС було запрошено Тимчасового повіреного у справах Чеської Республіки в Україні Вітєзслава Півоньку, якому було вручено ноту щодо оголошення персонами нон грата двох співробітників військового аташату ЧР в Києві у зв’язку з вчинення ними дій, несумісних з положеннями Віденської конвенції про дипломатичні зносини”, – йдеться в повідомленні МЗС.

Керівнику чеської дипмісії “було висловлено рішучий протест проти використання дипломатичного статусу для збору інформації, що становить державну таємницю в Україні”.

“Йому було наголошено на тому, що для України такі дії є неприйнятними з боку представників будь-якої держави. Тим більше непокоїть, що до протиправної діяльності вдалися дипломати такої дружньої і партнерської для нас країни, як Чехія“, – зазначається в повідомленні.

Водночас, у МЗС наголосили, що для України розвиток дружніх, взаємовигідних відносин з Чеською Республікою є важливим пріоритетом, і що надалі взаємини не затьмарюватимуться такими інцидентами. Таке рішення ухвалили на прохання СБУ.

“Тут немає жодної політики. Це військові аташе. Це чисто військові люди, вони не є кар’єрними дипломатами. Вони просто користуються дипломатичним імунітетом”, – повідомило джерело в СБУ. Інформація, яку збирали чехи, стосувалася авіації.

Як повідомляє Українська правда, йдеться про аташе з питань оборони Посольства Чеської Республіки в Україні полковника Зденека Кубічека та військового аташе Посольства Чеської Республіки в Україні майора Петру Новотну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.