Новини світу. 28 травня. Євросоюз оголошує війну пластиковим пакетам, незважаючи на заяви скептиків про те, що це ні до чого не призведе і лише розсердить покупців.

Євросоюз хоче заборонити пластикові пакети

Кожен житель Європи використовує близько 500 пластикових пакетів щорічно, причому більшість з них не використовуються заново. Супермаркетам в Євросоюзі або заборонять використовувати пластикові пакети для шопінгу, або введуть на них високий податок, щоб стимулювати перехід на менш шкідливі для навколишнього середовища види упаковки.

«П’ятдесят років тому ніхто не міг і припустити, що пакети будуть використовуватися один раз. Тепер ми використовуємо їх протягом декількох хвилин, а потім вони продовжують забруднювати навколишнє середовище протягом десятиліть. Саме тому ми й розглядаємо можливість прийняття законів, що забороняють їх використання», – заявили представники Єврокомісії з питань навколишнього середовища.

Якщо закон набуде чинності, покупцям доведеться, як у старі добрі часи, приходити в магазин зі своєю власною торбинкою для покупок. Від цього можуть постраждати магазини, оскільки в такому випадку незаплановані покупки стануть рідкістю, адже їх буде важко винести з магазину.

Супротивники нововведення вважають, що покупців, багато хто з яких і так відмовляються від пластикових пакетів, переходячи на господарські сумки багаторазового використання, не можна примушувати змінювати свої звички, оскільки це лише відштовхне їх від самої ідеї захисту навколишнього середовища. Крім цього, вони наводять як приклад Ірландію, де в 2002 році спробували ввести податок на використання пластикових пакетів, який в кінцевому підсумку довелося платити розсердженим покупцям.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.