Новини світу. 17 травня. У всіх трьох постраждалих реакторах АЕС “Фукусіма-1” могло відбутися повне розплавлення ядерного палива.

Фукусіма-1, АЕС
На "Фукусімі" могло розплавитися паливо у постраждалих реакторах

На ймовірність цього вказав сьогодні радник національного Агентства з атомної та промислової безпеки Хідехіко Нісіяма.

Раніше фахівці оператора станції, компанії “Токіо електрик пауер”, зафіксували, що повне розплавлення відбулося в 1-му реакторі. Це дозволило визначити обладнання, роботу якого змогли налагодити в будівлі енергоблоку. Розплавлювання палива, як було з’ясовано, відбулося вже через 16 годин після землетрусу 11 березня. Значну частину цього часу реактор залишався без охолодження.

“У 2-й і 3-й реактори, – сказав у зв’язку з цим радник Агентства, – досить тривалий час також не подавалася вода, і паливо там було у важкому стані Можна цілком припустити, що паливні таблетки розплавилися, і ця маса скупчилася на дно реакторів”. Є також дані про те, що розплавлене паливо пропалило невеликі отвори у дні 1-й установки, звідки випливає радіоактивна вода.

Фахівець нагадав, що на відміну від 1-го реактора, поки не вдалося отримати точні дані вимірювань з двох інших постраждалих енергоблоків. Досі туди не вдавалося увійти через високий рівень радіації. Сьогодні експерти спробують проникнути в 2-й енергоблок, щоб заміряти там рівні випромінювання і розвідати ситуацію всередині будівлі, постраждалого у березні від вибуху водню.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.